Telefonlara ÖTV zammı geldi! %50 ZAM!

/ 1 Mayıs 2019 / 1.271 / yorumsuz
Telefonlara ÖTV zammı geldi! %50 ZAM!

Akıllı telefonlardan alınan ve hepimizin yakından tanıdığı ÖTV oranları tekrar belirlendi. Bunla beraber hurda teşviki otomobil bedelleri de baştan değerlendirildi. Akıllı telefonlarda ÖTV oranları kısa süre önce Resmi Gazete ile yayınlanmış ve yürürlüğe girmişti. Akıllı telefonlarda ÖTV zammı geldi. İşte detaylar…

Cep telefonu ÖTV oranları yenilendi!

Akıllı telefon ÖTV oranları için bir zam daha geldi. Bundan böyle 640 TL’yi geçmeyen telefonlar için yüzde 25 vergi oranı geliyor. Ancak 640 TL’den fazla telefonlar için yüzde 40 oranında ÖTV alınacak. 1500 TL’den daha yüksek telefonlar için ise yüzde 50 oranında vergi alınıyor. Böylelikle belirtmek isteriz ki, daha önceden akıllı telefonlarda ÖTV oranı yüzde 25 olarak uygulanırken, şimdi yüzde 50’ye kadar oranlar yer alıyor.

Hurda teşviki indirimleri de yenilendi!

Hurda teşviki içinde bir değişiklik yapıldı. Bundan böyle vergisiz bir şekilde 70 bin TL’nin altında kalan otomobiller için 10 bin TL vergi indirimi uygulanacak. 120 Bin TL’ye kadar ise 8 bin TL uygulanırken, 120 bin TL üzerindeki araçlara ise 3 bin TL ÖTV indirimi uygulanacak.

Sizler için aşağıda Resmi Gazete kararını paylaşıyorum. Bakabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.