Aliexpress’ten Alınan Ürün Ne Zaman Gelir?

/ 9 Kasım 2019 / 471 / yorumsuz
Aliexpress’ten Alınan Ürün Ne Zaman Gelir?

İnternet üzerinden alışveriş oldukça hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Alışveriş dönemi değişti ve tek tek aramak yerine oturduğumuz yerden siparişi verip kapımıza gelmesini sağlıyoruz. İnternet üzerinden yapılan alışverişler daha da ilerliyor ve tek tuşla alış verişi gerçekleştirebiliyoruz. Yurt dışından da alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aliexpress’te Çin uygulamasıdır ve sitede olan ürünler oldukça ucuzdur.

Bu durumun avantajı da vardır ve ücretsiz kargo ile ucuz ürünler alabiliyorsunuz. Ancak dezavantajı da vardır. Aldığınız ürünlerin garantisinin olmaması ürünün arızalandığı zaman çöpe atmanız gerektiği anlamını taşır. Bu tarz Çin sitelerinde de alışveriş yaparken Free Shiping yani ücretsiz kargo olmasına dikkat edin. Aliexpress üzerinden aldığınız ürünün tahmini teslimat süresi 15-34 Gün arası sürmektedir.

Aldığınız ürünün hemen alt kısmında bu açıklama yazıyor ve açıklama kısmından tahmini teslimat süresini öğrenebilirsiniz. Tedarikçi firma tarafından hazırlanıp gönderildiği için 3 günden sonra Kargo işlemi başlatılmaktadır. Kargo süresini bulunduğunuz ülkeyi işaretleyerek de seçebilirsiniz. Bu adımlar sayesinde Aliexpress’ten alınan ürünün tahminen ne zaman geldiğini öğrenebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.