Android Eelo Nedir?

/ 26 Aralık 2017 / 573 / yorumsuz
Android Eelo Nedir?

Android Eelo Nedir?

Mandrake Linux’un mucidi olan Gael Duval, Andorid sistemine yeni bir soluk getirecek olan Android sürümü Eelo’nun tanıtımını yaptı. Bu yeni sürümde Google bulunmuyor olsa da verilerin gizliliğine ve kullanıcıların güvenliğine önem verilecek.

Misyon ve Yol Haritası

Eelo’nun web sitesinde projenin misyonu hakkında şu şekilde bilgi veriliyor;

“Eelo, kullanıcıları veri köleliğinin vazgeçilmez olmadığı konusunda bilgilendirecek. eelo, veri gizliliğine dikkat eden kullanıcılara işe yarar bir alternatif sunacak: mobil ve akıllı telefon işletim sistemleri ve bunlarla ilişkili web hizmetleri. Uzun vadede PC işletim sistemleri, dijital asistanlar ve web API’ları dahil tam kapsamlı bir ekosistem sunmak istiyoruz.”

Proje ile ilgili üç yıllık yol haritası da açıklandı. Firma, ilk yıl içerisinde bir ROM’u birkaç cihaz için indirilebilir hale getirmeyi planlıyor. Bunun yanı sıra e-posta, arama, çevrimiçi sürücü, çevrimiçi yedekleme ve harita alternatiflerinin de sunulması planlanıyor. İkinci yıl içerisinde ise PC’lere yönelik işletim sisteminin piyasaya sürülmesi ve firmanın varlıklarını koruyacak bir yapının kurulması düşünülüyor. Üçüncü yıl ise mobil işletim sisteminin ve web hizmetinin ikinci sürümleri ile dijital asistanın yayınlanması planlanıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular