Android Silinmeyen Uygulamaları Silme Rootsuz

/ 18 Ağustos 2018 / 7.912 / 1 Yorum
Android Silinmeyen Uygulamaları Silme Rootsuz

Android Silinmeyen Uygulamaları Silme Rootsuz

Android işletim sistemini kullanan cihazların tümünde yaşanan en büyük sorunlardan biride yüklü olarak gelen uygulamalardır. Bu uygulamaların büyük bir bölümü telefonun içinde standart olarak yüklenerek gelen uygulamalar olduğu için silinmesine izin verilmemektedir. Android kaldırılamayan uygulamalar olarak anılan bu uygulamalardan kurtulmak isteyen kişilerin büyük bir bölümü bu işlem için root atmayı tercih etmektedir.

Rootsuz Android Silinmeyen Uygulamaları Silme

Telefondan istenmeyen uygulamaları tamamen silmenin en garanti yolu telefona root atma yöntemidir. Bu yöntem tıpkı bilgisayarlara format atılmasına benzer. Ancak son derece zahmetli, karışık ve zordur. Aynı zamanda root atmadan önce cihazda yer alan tüm kayıtlı bilgilerin, fotoğrafların ve cep telefonu numaralarının da yedeklerinin alınması gerekir. Bu nedenle son derece zahmetlidir ve pek çok kişi bu nedenle alternatif yöntemler aramaktadır.

Android Silinmeyen Uygulamaları Silme Rootsuz

Öncelikle burayı TIKLAYARAK rootsuz indirme yapmanızı sağlayacak olan uygulamayı indirin. Ardından telefon ayarlarına giriş yapın ve geliştirici seçenekleri aktif hale getirin. Telefon ayarlarına giriş yapıp en altta yer alan telefon hakkında kısmında bulunan sürüm ve inşa numarası alanına üst üste 7-8 defa basın ve geliştirici seçenekleri aktif hale getirin.

USB hata ayıklamayı açın ve USB kablosu ile cihazınızı bilgisayara takın. Gelen uyarı ekranına tamam dedikten sonra Read Phone Packages butonunu tıklayın. Cihazınızda yüklü olan tüm uygulamalar sıralanacaktır. Kaldırmak istediklerinizin yanında bulunan kutucu işaretleyip Apply butonuna basın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular

Android Silinmeyen Uygulamaları Silme Rootsuz (1 Yorum)