Android telefonlarda Numara Engelleme uygulamaları

/ 29 Ağustos 2018 / 1.210 / yorumsuz
Android telefonlarda Numara Engelleme uygulamaları

Android telefonunuzdaki bir telefon numarasını engelleme

Android akıllı telefonlarımız sayesinde aileniz ve arkadaşlarınızla iletişiminizi daha kolay ve hızlı hale getirdik. Ancak, cep telefonlarımız aracılığıyla bizimle iletişime geçebilen herkes, sevdiğimiz ve beslediğimiz insanlar değildir. Bazıları spam gönderenler, sinir bozucu yabancılar, telesekreterler veya diğer istenmeyen kişiler var. Bu istenmeyen aramalara katlanmak zorunda değilsiniz. Android telefonlarınızda istenmeyen kişileri engellemenin zamanı gelmedi mi?

Bu kılavuzda, Android akıllı telefonunuzdaki bir telefon numarasının nasıl engelleneceğini öğrenin.29

Dahili arama engelleme özelliklerine sahip bir telefon numarası nasıl engellenir?

Çoğu Android telefon belirli numaraları engellemek için doğal yollar var. Bununla birlikte, bunu yapmak için genel bir yol kullanılmamıştır, bu yüzden üreticiler genellikle bu özelliği kendi yazılım derileri haline getirmek zorunda kalmıştır.

Bu nedenle prosedür, telefondan telefona değiştiği için, belirli cihazınızda benzersiz olabilir. Buradaki her telefona yapılan çağrıları engellemek için gerekli adımlar hakkında ayrıntılı bilgi veremeyiz, ancak size bir fikir verebilir ve en popüler cihazlarla nasıl yapıldığını gösterebiliriz.

Stok Android

Google Pixel veya eski Nexus 6P gibi bir Android cep telefonunda bir telefon numarasının nasıl engelleneceğini öğrenmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Bunu yapmanın iki yolu var. En basit olanı Telefon uygulamanızı açmak ve son aramalarınızı içeren bölüme erişmek. Herhangi birine uzun basın ve “Blok numarası” nı seçin.

İkinci yöntem Telefon uygulamasını açıp sağ üst köşedeki 3 noktalı menü simgesine dokunup “Ayarlar” ı seçmekten oluşur. Menüden “Çağrı engelleme” ye basmanız ve engellenmesini istediğiniz numaraları eklemeniz yeterlidir.

Bazı taşıyıcılar bunu kolaylaştırıyor!

Bu sinir bozucu arayanlardan gerçekten kurtulmak ister misiniz? Telefonunuzdan yapmak işe yarıyor, ama el cihazlarını sık sık değiştirirseniz ne olur? Belki bunu daha sistemli bir şekilde yapmak istersiniz. Bazı operatörler, servis seviyesinde belirli numaraları engellemenizi sağlar. Ve bu ABD’de 4 ana taşıyıcıyı (Verizon, AT & T, T-Mobile ve Sprint) içerir.

Bununla birlikte, bazı sınırlamalar vardır. Örneğin, Verizon sadece her satır için 5’e kadar bloke numaraya izin verir. AT & T aynı zamanda cihaz bazında da yapıyor. Öte yandan, sadece aile planlarını engelleyen T-Mobile var. Ve sonra Sprint, bu konuda daha yararlı görünüyor.

Samsung telefonlarda çağrı engelleme

Çoğunuz Samsung telefonları var, bu yüzden bir telefon numarasını nasıl engellemek için merak ediyor olabilirsiniz. Samsung, en büyük Android akıllı telefon üreticisidir. Bu sinir bozucu arayanlardan kurtulmaya mı çalışıyorsun? Sana nasıl olduğunu gösterelim.

 1. Telefon uygulamasını açın.
 2. Hangi sayıyı engellemek istediğinizi seçin ve “Diğer” (sağ üst köşede yer alan) tuşuna basın.
 3. “Otomatik Reddetme Listesine Ekle” yi seçin.
 4. Daha fazla düzenleme yapmak veya daha fazla düzenleme yapmak için Ayarlar – Arama Ayarları – Tüm Aramalar – Otomatik Reddetme seçeneğine gidin .

 

LG telefonlarda çağrı engelleme

 

 

Şimdi bir LG telefonuna sahipseniz bir telefon numarasını nasıl engelleyeceğinizi göstereceğiz. Süreç, size gösterdiğimiz diğer telefonlara oldukça benziyor, ancak küçük farklılıklar var. İşte başlıyoruz:

 1. Telefon uygulamasını açın.
 2. 3 noktalı simgeye (sağ üst köşeye) dokunun.
 3. “Arama Ayarları” nı seçin.
 4. “Çağrıları Reddet” i seçin.
 5. “+” Düğmesine dokunun ve engellenmesini istediğiniz numaraları ekleyin.

HTC telefonlarında çağrı engelleme

 1. Telefon uygulamasını açın.
 2. Telefon numarasını basılı tutun.
 3. “Engelle Kişiyi Engelle” yi seçin.
 4. “Tamam” ı seçin
 5. Kişileri, Kişiler uygulamasında engellenen listeden kaldırabilirsiniz.

Telefon görüşmelerini engellemek için üçüncü taraf uygulamaları

Android telefonunuzda yerleşik bir çağrı engelleme özelliği yoksa veya eksikse, başka bir yöntemi kullanarak telefon numarasının nasıl engelleneceğini merak ediyor olabilirsiniz. Neyse ki, Google Play Store’daki birçok üçüncü taraf arama engelleme uygulamasından birini seçebilirsiniz. Özellikle not, Bay Numarası uygulaması, Çağrı Engelleyici uygulaması ve Kara Listeye Çağrıları uygulamasıdır.

Bay Numara Uygulaması

Bay Numarası uygulaması, cep telefonu istenmeyen aramaları ve kısa engellemek sağlayan ücretsiz ve reklamsız Android uygulamasıdır. Bu uygulama, telefonunuzu spam’den korur, seçilen kişileri susturabilir veya hatta telefonunuzu dünyanın geri kalanı tarafından erişilemez halde tutamaz.

Bay Number ayrıca ABD’de bilinmeyen bir arayan hakkında bilgi bulmanızı sağlayan bir Uzak Arama özelliğine de sahiptir. İlk 20 arama ücretsizdir ve sonraki 20 arama için yaklaşık 1 dolar ücretlendirilirsiniz. Bu uygulama ayrıca bir iş hattı kullanarak arayanlar hakkında bilgi sağlayan bir İş Arayan Kimliği vardır.

Bay Numarası’nın nasıl kullanılacağı hakkında genel bir fikir:

 1. Bay Numarası uygulamasını indirin, yükleyin ve başlatın . Devam etmek için “Tamam” a basın.
 2. Ülkeni doğrula. Ülkenizi ülke kodunuzla seçin ve telefon numaranızı yazın. Devam etmek için “Tamam” a basın.
 3. Engellemeleri engellemek için, blok listesine erişmek için ekranın sağ üst köşesindeki “Hayır” ya da yasak sembolüne dokunun.

Blocklist üç sekme içerir: Hang Up, Voicemail ve Exceptions.

 

Hang Up sekmesinde listelenen bir kişi sizi aramaya çalıştığında, telefonunuz otomatik olarak Aramayı asacaktır. Sesli mesaj altında listelenen arayanlar sesli posta kutusuna çağrılarını yeniden yönlendireceklerdir. Hang Up ve / veya Voicemail sekmelerine çeşitli şekillerde numara ekleyebilirsiniz:

 1. Şüpheli spam
 2. Tüm özel / engellenen numaralar
 3. Son aramalardan veya metinlerden seç
 4. Bir numara giriniz
 5. Kişilerden seç
 6. Tüm numaralar rehberde yok
 7. İle başlayan tüm sayılar…
 8. Rehberdeki tüm sayılar
 9. Tüm sayılar

Özel Durumlar sekmesi engellenmeyecek veya yönlendirilmeyecek kişileri listeler. Dolayısıyla, yabancıları ve spam göndericileri gizli tutmayı sürdürürken aileniz ve arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmak istiyorsanız, ailenizi ve arkadaşlarınızın iletişim numaralarını “İstisnalar” sekmesi altında kaydedin.

Kişileri uygulamanın ana ekranından da engelleyebilirsiniz. Alınan aramaların ve metinlerin geçmişini gösteren Son sekmesinin altında, her bir günlük girişinin yanındaki “Menü” düğmesine dokunun ve “Blok Numarası” nı seçin. Kişiyi engellemeyi veya tüm kişilerin görüşmelerini yönlendirip yönlendirmeyeceğinizi soran bir açılır pencere belirecektir. sesli mesajına Ayrıca bir spam numarası olarak işaretleyebilir ve engellenen iletişim numarası hakkında yorum ekleyebilirsiniz. Uygulamanın engellenen bir kişiyi kestiği her seferinde bir bildirim görünecektir. Engellenen kişilerin geçmişi, uygulamanın ana ekranında Engellenen Geçmiş sekmesi altında görüntülenir.

 

Mr. Number-Block calls & spam Uygulamasını İndir

 

Call Blocker Free – Blacklist Uygulaması

Denemek istediğiniz başka bir kullanışlı çağrı engelleyici uygulaması, ücretsiz ve reklam destekli Çağrı Engelleyici uygulamasıdır. Ücretli ve reklamsız sürüme abone olursanız, özel SMS mesajlarını ve arama günlüklerini güvenli bir şekilde saklayan Özel Alan özelliği dahil, premium özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

İşte Call Blocker’ı nasıl kullanacağınız hakkında genel bir fikir:

 1. Call Blocker uygulamasını indirin, yükleyin ve başlatın. Devam etmek için “Kabul” ye dokunun.
 2. Uygulamanın ana menüsünde, “Engellenen Aramalar” düğmesine dokunun.
 3. “Ekle” düğmesine dokunun (onay işareti ve X işaretleri olan bir kağıt simgesiyle gösterilir).
 4. “Kara liste” ve “Beyaz liste” sekmeleri ekranda görüntülenecektir. Bir kişi eklemek için “Numara ekle” ye dokunun. Kişileriniz, çağrı günlüğünüz veya SMS günlüğünüzden bir numara ekleyebilir veya numarayı doğrudan yazabilirsiniz. Kara Liste sekmesinde listelenen kişiler engellenecektir (tabii ki!). Beyaz liste sekmesindeki kişiler muaf tutulacaktır.

Call Blocker Free – Blacklist Uygulaması İndir

 

Numara engelleme – Calls Blacklist

Listemizdeki en az değil ama en son olanı, ücretsiz ve reklam destekli Aramalar Kara Listesi’dir, telefonunuzu aramak için izin vermek istemediğiniz kişilerin listesini tutmak için çok basit bir uygulama. Reklamsız premium sürümü de yaklaşık 3 ABD doları için geçerlidir.

Çağrıları Kara Liste ile engellemek için uygulamayı başlatmanız ve Kara Liste sekmesine bir kişi numarası eklemeniz yeterlidir. Kişileriniz, arama günlükleriniz veya mesaj günlüğünüzden bir numara ekleyebilir veya numaraları manuel olarak ekleyebilirsiniz. Ve bu kadar! Kara listeye kaydedilen kişiler artık Android telefonunuzu arayamayacak.

Numara engelleme – Calls Blacklist Android İndir

Sonuç

Bu gün ve yaşta, ev sabit hatları oldukça tükenmekte, yani spam gönderenlerin, telemarketterlerin ve diğer istenmeyen arayanların yeni bir hedefi vardır: cep telefonunuz. Neyse ki, çağrı engelleme doğrudan Android telefonlarımızda veya Google Play Store’dan üçüncü taraf uygulamalarıyla mümkündür. Umarım yukarıdaki rehber, bir telefon numarasının nasıl engelleneceğini açıklamaya yardımcı olmuştur – eğer değilse, yorumlara ulaştığınızdan emin olun ve size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız!

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular