Android Telefonlarda Telefon Konuşması Nasıl Kaydedilir?

/ 29 Eylül 2020 / 1.533 / yorumsuz
Android Telefonlarda Telefon Konuşması Nasıl Kaydedilir?

Bir çok insan telefon görüşmelerini kaydetmek isteyebilir. Bazı telefonlarda bu işletimsel olarak mevcutken, bazı telefonlara ekstra uygulama indirmek gerebiliyor. Ancak görüşmeleri kaydetmek dendiğinde hemen kötü şeyler aklınıza gelmesin. Bir çok insan kayıtları tekrar daha sona dinleyebilmek için kayıt altına alıyor. Önemli noktaları unutmamak için kayıt altına alıyor.

Pek çok ülkede telefon dinleme ya da görüşmeyi kaydetme yasal bir işlem değil. Yasal olan ülkelerde ise kaydettiğiniz görüşmede konuştuğunuz kişiye görüşmenin kaydedildiğini söylemeniz gerekiyor. Eğer konuştuğunuz kişi açısından bir problem yoksa, kayıt işlemini sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bunun en güzel örneği çağrı merkezleriyle yaptığınız görüşmelerdir.

Android telefonlarınız üzerinde yapacağınız telefon görüşmelerini kaydedebilmek için uygulama kullanmanız gerekiyor. Bunun için en çok kullanılan android uygulaması ‘Automatic Call Recorder’ uygulamasıdır.

Telefona uygulamayı indirdikten sonra hemen test etmek için birilerini arayabilirsiniz. Telefon etmeye başladığınızda yukarıda bir kırmızı düğme simgesi görüyorsunuz ve görüşmeniz bittiği zaman ‘yeni kayıt’ diye bir bildirim alıyorsunuz. Bildirime tıklayarak kaydedilen görüşmenizi dinleyebilirsiniz. Uygulamanın ‘pro’ versiyonunu satın alarak daha fazla özelliklere erişebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.