Face ID Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

/ 30 Eylül 2020 / 1.730 / yorumsuz
Face ID Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Face ID nedir?, nasıl devre dışı bırakılır?, nasıl reset atılır? Gibi sorular son zamanlarda tarafımıza yöneltilmeye başlandı ve bizler de sizlere bu konuda bu sorunun çözümlerini anlatan bir yazı yazdık.

Face ID Nedir?

Apple tarafından geliştirilmiş bir yüz tanıma sistemidir. Bir güvenlik mekanizması olarak çalışan parmak izi dışında yüz tanıma sistemiyle IOS işletim sistemli iphone telefonlarda kullanılan bir güvenlik sistemidir. Bu sistem yüzünüzü derinlemesine tarayarak telefonda bu bilgileri tutmakta ve telefonunuzun yüzünü taramasıyla açılmasını sağalmaktadır. Zamanla bu uygulamayı kullanmak istemeyebilirsiniz. Kapatmak için;

Telefonu kilitli ekrana alın
Telefonu kilitledikten sonra
Kilitli ekranda güç düğmesine 5 kez basıp çekin
Telefonu kapatma ve SOS ( Acil ) durum ekranında Alt Kısımda X tuşuna bastığınızda FACE ID iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Face ID Reset Atma

Bunun için telefon kilidinizin açık olması gerekiyor.
Ayarlar
FACE ID & Passcode
Reset FACE ID
Bu şekilde Face ID reset işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.