Android telefonunuzdaki pusulayı kalibre etme

/ 10 Ağustos 2018 / 3.932 / yorumsuz
Android telefonunuzdaki pusulayı kalibre etme

Android telefonunuzdaki pusulayı kalibre etme

Neredeyse herkese oldu. Yolunuzu bulmaya çalışıyorsunuz ve navigasyon uygulamanızdaki ok, doğru yönde işaret etmiyor, keyfi olarak hareket ediyor veya hiç hareket etmiyor. Karşı karşıya olduğunuz yönü öğrenmek için akıllı telefonunuzu kullanırken zorlanıyorsanız, telefonunuzun pusulanın yeniden kalibre edilmesi gerekir. Bu makalede, size nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Pusulayı Google Haritalar ile kalibre etme

Telefonunuzun pusulasını kalibre etmek gerçekten kolaydır. Google Haritalar’a sahip olduğunuzun (kimin olmadığını?) Varsa uygulamayı açın ve aşağıdaki basit adımları izleyin:

  • Konumunuzu belirten Google Haritalar’daki mavi noktaya dokunun.
  • Gösterilen şemaya göre talimatları izleyin.
  • Presto! Yeni bir kalibre pusula. Mavi nokta şimdi doğru yöne bakmalıdır.

 

 

Google Haritalar olmadan pusulayı nasıl kalibre edebilirim?

Bu yöntem, sensör bilgilerine erişmek için Android’in gizli arama kodlarından birini kullanmayı içerir . Ancak üreticinize bağlı olarak, çalışmayabilir veya kök gerektirebilir. Yine de, Google Haritalar’ı veya 3. taraf uygulamasını kullanmak istemiyorsanız, bu bir çekimdir.

 

  1. Telefon tuş takımındaki telefon tuş takımında * # 0 * # Bu, yukarıda gösterildiği gibi bir “gizli” servis menüsü getirir.
  2. Fayansların bir listesini göreceksiniz, “sensor” adlı bir işarete dokunun
  3. Şimdi gerçek zamanlı olarak telefonunuzdaki tüm sensörleri görebiliyorsunuz, pusula kuzeydeki bir çizgiyle alt kısımdaki dairedir.
  4. Telefondaki pusula doğru şekilde kalibre edilirse, daireden geçen hat, yanında 3 rakamı olan mavi renkli olmalıdır. 
  5. İçinde yeşil bir çizgi varsa ve bir sayı 2, bunun anlamı bir eksende düzgün bir şekilde kalibre edilmediği anlamına gelir, bu nedenle yukarıdaki yöntemde açıklandığı gibi (tercihen herhangi bir manyetik alanın yakınında olmayan) şekil 8 dansını yapmanız gerekir.
  6. Daireden geçen hattın yanında 3 numaralı maviyle işaretli olduğunu kontrol edin.

 

Üçüncü taraf uygulamaları

Pusulanızın ve diğer sensörlerin durumunu öğrenmek için Play Store’dan bir uygulama yükleyebilir ve bu da bunları ne zaman kalibre edeceğinizi bilmenize yardımcı olacaktır. GPS Essentials, örneğin, sadece bunu yapar.

 

GPS Essentials Android İndir

 

GPS, pusula veya navigasyon uygulamasında hala sorun yaşıyorsanız, GPS sinyalini iyileştirmek için ipuçlarımızı deneyin . Bir sorunuz var mı? Yorumlarda bize bildirin!

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.