Ok Google Çalışmıyor Problemin Çözümü

/ 11 Ağustos 2018 / 47.343 / 1 Yorum
Ok Google Çalışmıyor Problemin Çözümü

Ok Google Çalışmıyor Problemin Çözümü

 

Google Asistan’ın hepimizin kalıcı olarak mevcut asistanlarımızı ceplerimizde taşıdığımız fütüristik bir ütopyada var olmamıza yardım etmesi gerekiyordu. Ancak bunun yerine, pek çok Android kullanıcısı, bu özelliğin “Ok Google” ibaresini tekrar tekrar yanıt vermeyen bir telefona tekrar tekrar bıraktığını gördü. Hiç şüphesiz bu süreçte bazı garip bakış açıları çiziyor.

Ama henüz umutsuzluğa kapılmayın, ses tanıma yazılımının çalışmasını sağlayan ve başparmaklarınızı tekrarlayan gerilim yaralanmaları riskinden uzak tutan birkaç basit düzeltme var.

 

‘Ok Google’ algılama şu anda birçok telefonda bozuldu

 

İnternet, Twitter, Reddit ve Google’ın “OK Google” ve “Hey Google” ses algılamalarının telefonlarında çalışmayı durdurduğunu iddia eden destek forumlarında saatlerce rahatsızlık yaşıyor . Sorun, tüm dünyadaki kullanıcıları ve Samsung, OnePlus, Xiaomi ve diğerleri gibi farklı üreticileri etkiliyordu.

Bu hata öylesine çok sinir bozucu oldu çünkü tek bir çözüm, Ses Kaydı’nı OK Google saptamasını düzeltmek için basitçe yeniden eğitmek değildi, çünkü bu ayarlarda yapılan seçenekler grileşti.

Ancak, Google’ın, herhangi bir hayranı olmadan, bunun için bir düzeltme gerçekleştirmiş gibi görünüyor ve artık Ses Eşleştirmesini bir kez daha yeniden eğitmek ve Asistanı tekrar sesinizle etkinleştirmek mümkün. Kendi “Ok Google” tespitim kırıldı ve bu yöntemi kullanarak düzeltmeyi başardım!

  1. Açık Ayarlar  > Google> Arama > Sesli
  2. Emin olun Ses Match ile erişim açık duruma getirildiğinden 
  3. Oradan, Ses modelini yeniden eğit’e dokunun  ve istendiğinde “OK Google” ve “Hey Google” ı tekrarlayın.
  4. Asistan, sesinize bir kez daha normal yanıt vermelidir.

Bu düzeltme sizin için çalıştı mı? Yorumlarda bize bildirin !

 

1. Dil ayarlarınızı kontrol edin

 

Google Asistan size yanıt vermiyorsa, belki de yanlış dili konuşuyorsunuzdur. ABD İngilizce birçok kullanıcı için varsayılan dil olacaktır, ancak yine de Ayarlar  menüsünde kontrol edilmeye ve gerektiği gibi değiştirmeye değer  . Bunu yapmak için Google uygulamasına ve ardından ana menüye gidin, ardından Ayarlar > Ses ( Arama altında ) öğesine gidin ve ardından Ses menüsünden uygun dilleri seçin.

Orada her biri bir onay kutusuyla düzinelerce dil seçeneği göreceksiniz, böylece istenirse birincil ve ikincil dilleri ayarlayabilirsiniz. Google, konuştuğunuz dili otomatik olarak algılar ve aralarında otomatik olarak geçiş yapar. Çok dilli iseniz, İngilizce dışındaki diller için ses tanıma özelliğinin bazen alt sınıf olabileceği konusunda uyarılmalıdır.

 

 

Dil paketinizi güncellemek de sorununuzu çözebilir. Aynı Ses menüsünden Çevrimdışı konuşma tanıma seçeneğine gidin ve İngilizce (ABD) dil paketinizi indirin veya güncelleyin.

 

 

 

2. Cihazınızdaki mikrofonu kontrol edin

 

Ses tabanlı bir sistem olarak Google Asistan, akıllı telefonunuzun mikrofonuna kesintisiz erişimden yararlanır. Google uygulamasını açtığınızda, arama çubuğunun sağ tarafındaki mikrofon simgesi tamamen biçimlendirilmiş çizgilerle kalın görünmelidir. Noktalı bir çizgi varsa, mikrofonunuzda bir sorun olabilir.

 

Bunun nedeni, genellikle şarj portunun yanında bulunan küçük mikrofon deliğindeki enkazdan kaynaklanabilir – bir emniyet pimi ile etrafta dikkatli bir şekilde çakmak veya temizlemek için benzer ve sık sık sorunu giderirsiniz. Bu işe yaramazsa, Google uygulamasında mikrofon ayarlarını kontrol edin.

Bazen, arka planda çalışan uygulamalar sesinizi mikrofona karışmasına neden olabilecek sesler çıkarır, bu yüzden bunları da kontrol edin ve gürültü yaptığınızı düşündüğünüz her şeyi kapatın.

 

 

 

3. Samsung’unuz varsa S Voice veya Bixby’yi devre dışı bırakın

 

Nedeni açık bir neden olmamasına rağmen, Google Asistan’ın (ve eski Google Asistan’ın) Samsung telefonlarında her zaman Bixby (veya eski S Voice uygulaması) ile uyumlu olmadığı anlaşılıyor. Bixby veya S Voice yüklü bir Samsung’unuz varsa ve bunun yerine Google’ın sesli yardımcısını kullanmayı tercih ederseniz, en iyi seçeneğiniz cihazınızdaki Bixby veya S Voice cihazını tamamen devre dışı bırakmak olabilir. Bunu yapmak için S Voice veya Bixby uygulamasının simgesini bulun ve uzun bir süre basılı tutun ve Devre Dışı Bırak seçeneğini belirleyin .

 

 

4. Tüm basit düzeltmeleri yapın

 

Bu, açık olduğunu belirtebilir, ancak Google Asistan’ın çalışmak için Kablosuz veya mobil veriye ihtiyacı vardır. Bu nedenle, bir arama yapmayı denemeden önce cihazınızın bağlı olduğundan emin olun. Ayrıca, bu muhtemelen kitaptaki en eski tavsiyedir, hızlı bir yeniden başlatma yapmak için asla acıtmaz – bazen sihir gerçekten gerçekleşir. Son olarak, “Tamam Google” algılamasının gerçekte açık olduğundan emin olmak için kontrol edin. Bunu yapmak için Google uygulamasını ve ardından ana menüyü açın, ardından Ayarlar > Ses ( Aramaaltında )> “Sesli Eşleşme” algılama bölümüne gidin . Oradan, özelliği aç. .

 

 

5. “Ok Google” ses modelini yeniden test edin

 

Bazen bilinmeyen nedenlerle, Google Asistan verdiğiniz komutları saklamamaktadır. Her şey başarısız olursa, dijital arkadaşınızı yeniden eğitmek için zaman olabilir. Bunu yapmak için Google uygulamasını ve ardından ana menüyü açmanız ve ardından Ayarlar > Ses ( Arama )> Ses Eşleştirme’ye gitmeniz gerekir . Buradan,  başlangıçta ayarladığınız zaman olduğu gibi, ses modelini yeniden test et ve üç kez “Tamam Google” deyin.

 

Google Asistan ile sorun mu yaşıyorsunuz? Herhangi bir yararlı düzeltmeyi kaçırdık mı? Aşağıda bize bildirin. 

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler
Benzer Konular

Ok Google Çalışmıyor Problemin Çözümü (1 Yorum)