ANDROİD TV’ler BÜYÜK BİR BUG İLE KARŞI KARŞIYA!

/ 9 Nisan 2019 / 1.126 / yorumsuz
ANDROİD TV’ler BÜYÜK BİR BUG İLE KARŞI KARŞIYA!

Kullanıcı tarafından fark edilmesi üzerine Google üzerinde bulunan açık, kısa sürede gündeme geldi. Google’ın televizyonlara ait işletim sistemi olan Android TV, Google Fotoğraflar albümünü ekran koruyucu olarak ayarlamalarına olanak sağlıyor. Birçok kullanıcı tarafından beğenilen bu özellik, artık akıllara fotoğrafım yabancılarla paylaşılıyor mu sorusunu getiriyor.

Android TV’ye sahip bir kullanıcı tarafından fark edilen durum; Google Home uygulaması sayesinde birçok hesaba erişebildiğini fark etti. Google Home üzerinden yabancıların fotoğraf albümlerini görmesi üzerine Twitter’da bu sorunu dile getirdi.

Hata sonucu çıkan bu durum, Google Fotoğraflar ekran koruyucusu ayarlarken ‘bağlı hesaplar’ alanına tıklarsanız bug sebebiyle birçok kullanıcının olduğu listeye ulaşabiliyorsunuz.

Bug sayesinde Google Fotoğraflar üzerinden kişisel fotoğraflarınıza erişim sağlanıyor ve özel fotoğraflarınızı Ortam Modu ekran koruyucu olarak seçim yapılabiliyor. Kısaca sizin haberiniz olmadan, başka bir kişi fotoğraflarınızı kendi Android TV’lerinde ekran koruyucu olarak seçebiliyor.

Ortaya çıkan Bug’ın kaynağında şu an için bir cevap olmasa da, Google bu sorun için çözüm yöntemi üzerinde duruyor. Şunu da belirtelim, bu durum üzerine Google Fotoğraflar ekran koruyucuları şu an için iptal edilmiş durumda. Bir Google sözcüsü tarafından aktarılan bilgiye göre kullanıcıların özel hayatı şu an için büyük önem taşıyor. Google tarafından açıklama yapılmadan Bug’ın ne kadar yaygın olduğu şu an için bilemeyiz. Fakat görünene göre Google şimdilik bu sorunu çözmüş.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz