Android Wifi Sorunu Nasıl Çözülür?

/ 15 Ocak 2020 / 353 / yorumsuz
Android Wifi Sorunu Nasıl Çözülür?

Merhaba bugün sizlere Android mobil cihazlarda Wifi sorunu nasıl çözülür? Bu konudan bahsedeceğiz. Kimi zaman Wifi ağını Android cihazlarımız hiç görmeyebiliyor. Kimi zaman ise Android cihazlarımız da değişik sorunlar görülebiliyor.

Android cihazlarda yer alan en büyük sorun ise Wifi ağına bağlanmak istediğimiz de “ip adresi alınıyor” işleminde tıkalı kalması oluyor. Bu sorun modemden veya telefondan kaynaklı olabilir. Tüm bu sorunları çözmek için ise Wifi Fixer adında bir Android uygulaması sizlerin tüm isteğini yerine getirebilir. Sizler de ip adresi alınamıyor gibi sorunlardan kurtulmuş olacaksınız.

İlk olarak Wifi Fixer uygulamasını indirin ve kurun. Daha sonra ücretsiz sürümden devam ederek işlemlere geçelim.

Android cihazınızın ayarlar menüsüne gidin ve Wifi kısmına gelin. Burada sağ alt kısımda menü tuşuna dokunun ve Gelişmiş seçeneği ile yola devam edelim.

Gelişmiş ayarlar üzerinden “Uykudayken Kablosuz’u açık tut”  özelliğini her zaman olarak ayarlayın. Buna ek olarak “Kötü bağlantılardan kaçın” seçeneğin yanında ki onay kutusun tikini kaldırın.

Karşımıza çıkan menü üzerinden “Ağın adını değiştire” gelin. Bu kısımdan “Gelişmiş Seçenekleri göster” kısmına gelin ve yanına tik koyun. Burada “Ip ayarları” bölümü üzerinden statik seçeneğini seçin.

Alt kısımda ise tercih edilen ip numarasını girebilirsiniz.

Bu işlemlerin aslında Android sorunu olarak DNS ayarlarından da kaynaklı olabileceğini unutmayın. Sizlerde ayarları görebilir ve değiştirebilirsiniz.

Daha fazla destek almak isterseniz yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular