Samsung, Sony Xperia, HTC, Huawei Android cep ve Tabletler için Güvenlik Önerileri

/ 29 Ekim 2017 / 703 / yorumsuz
Samsung, Sony Xperia, HTC, Huawei Android cep ve Tabletler için Güvenlik Önerileri
Androidli cep telefonlarında Güvenliği Nasıl Sağlayabilirim?

 Samsung, Sony Xperia, HTC, Huawei vb gibi Android kullanan cep telefonları ve Tabletler için Güvenlik Önerileri

Android işleti sistemi kullanan telefon  veya tablet markası her geçen gün artmaktadır. Mobil sektörü artık o kadar geliştiki insanlar bütün işlemleirni artık bu cihazlar üzerinden yapmaktadırlar. Hatta bütün kişisel bilgilerimizi veya para transferlerimizi bu mobil cihazlar üzerinden paylaşıp göndermekteyiz. Bu kadar gizli bilgilerin paylaşıldığı bu sistemde acaba güvenliğimizin nasıl sağlanması gerekmektedir. 
Android telefon ve tablet güvenliği Bu başlıkta yer alan sorun çok fazla kullanıcı tarafından sorulmaktadır. Telefon veya tabletlerimizde gerekli güvenliği sağlamak için hangi adımları atmamız gerekmektedir. Aslında güvenliğinizi sağlamak çokda zor değildir. Zaten birazdan maddeler halinde yayınladığımız işlemlerin ne kadar da kolay olduğunu göreceksiniz. İlk olarak bu maddelere başlamadan önce şunu belirtelim güvenliğinizin olması için size gönderilen maillerde yer alan bilmediğiniz dosyaları açmayınız. 
Sizle alakası olmadığını düşündüğünüz linleri açmadan ret ediniz. Şimdi mobil cihazlarda daha çok android tabanlı mobil cihazlarda bulunan tehditleri ortadan kaldırabilmek için aşağıdaki işlemleri uygulayınız; 
Telefonunuzda kullanmak istediğiniz herhangi bir bankanın android uygulamasını bir aracı link ile değil direkt olarak google play storeden indiriniz. 
Telefon uygulamaları üzerinden ödeme yaparken dikkatli olunuz. Herhangi bir link tıklaması yaparken hangi linke ne için tıkladığınız biliniz. Eğer işyerinde telefon ile işlemlerinizi yapacaksanız bilgi işlem yöneticiniz ile görüşerek profesyonel destek alınız. 
Sizler için önemli olduğunu düşündüğünüz bilgileri ve verileri telefon veya tabletinizde bulundurmayınız. 
Yine aynı bilgi ve verileri SD kartınıza taşıma yapmayınız. 
Uygulamaları google play storeden indirdikten sonra uygulamanın hangi izinleri alarak çalışmak istediğiniz iyice okuyunuz.
Herkesce güvenilen bir güvenlik yazılımı telefonda bulundurunuz. 
Ana ekranınız devamlı kilitli konumda bulunmasına dikkat ediniz. 
Telefon veya tablette var olan verileri devamlı yedekleyiniz. 
Uygulamalarınız google play store dışından indirmeyiniz. 
Sağlam bir virüs uygulaması kullanınız. Anti virus Dr. Web Light gibi…

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.