Anonymous FTP(File Transfer Protocol) Nedir?

/ 5 Nisan 2021 / 3.358 / yorumsuz
Anonymous FTP(File Transfer Protocol) Nedir?

Anonymous FTP(File Transfer Protocol) nedir, hiç duydunuz mu? Ne işe yarar? Nerede kullanılır? Gibi sorular sizinde kafanızda mevcutsa eğer, gelin bu soruların cevaplarına birlikte bakalım.

FTP Nedir?
İngilizce açılımı olarak File Transfer Protocol olarak kısaltılan FTP nin Türkçe karşılığı Dosya Transfer Protokolüdür. İnternet üzerinde bulunmasını istediğiniz dosyaların, belgeleri bir sunucuya yüklenerek diğer kişilere verilen kullanıcı adı ve parola ile bu dosyaları tekrar indirmek için kullanılması veya aktarılması için kullanılan dosya transfer servisidir. Peki Anonymous FTP(File Transfer Protocol) nedir?

Anonymous FTP(File Transfer Protocol) Nedir?
Anonim olarak kullanılan FTP yazılımları veya internet tarayıcı aracılığı ile kullanıcı adı ve parolaya ihtiyaç duymadan herkes için bağlanıp dosya indirilebileceği protokol servisidir. Anonymous FTP kullanıcıları sadece dosya indirmek için kullanabilecek izne sahiptir. Burada dosyaları değiştirme ve silme izni yoktur ve buraya ayrıca dosya yükleyemezler. Anonymous FTP sunucularına en iyi örnek verecek olursak LİNUX dağıtımında kullanılan FTP sunucularına en iyi örneği verebiliriz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz