DLNA Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?

/ 19 Temmuz 2018 / 2.881 / yorumsuz
DLNA Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?

DLNA Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?

İlk olarak 2003 senesinde kullanıma sunulan yazılımlar arasında yer alan DLNA her geçen gün daha fazla kişi tarafından keşfedilmeye devam ediyor. Yazılımın kullanıcı sayısı arttıkça DLNA özellikleri de gelişmeye ve çok daha üst seviyeye çekiliyor. Peki, DLNA nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar?

DLNA Nedir?

Evimizde kullandığımız teknolojik cihazlar her geçen gün sayı olarak artarken bu cihazların birbirleri arasında resim, video ve uygulama paylaşma ihtiyaçları da ortaya çıkmaktadır. Bu paylaşımları çok daha kolay bir hale getirmek için özel olarak geliştirilen bir yazılım olan DLNA yazılımı birbiri ile bağlantı kuran cihazlar arasında veri transferini çok daha kolay bir hale getirmektedir. Yine paylaşımların daha güvenli bir kanaldan yapılmasını garanti altına almaktadır.

DLNA Nasıl Kullanılır?

Üretilen yazılımı bu kadar popüler kılan bir diğer özelliği ise kullanımının son derece basit ve kolay olmasıdır. Yazılımın kullanılması için ilk yapılması gereken kullanılmak istenen cihazların tümüne yüklenmesidir. Örneğin akıllı televizyon, akıllı cep telefonu ve tabletinize bu uygulamayı yüklemeniz durumunda üçü arasında veri aktarımını yazılım üzerinden yapabilirsiniz.

DLNA Ne İşe Yarar?

Yazılım pek çok alanda kullanılmakta olup en çok cihazlar arasında resim, video ve dosya paylaşımını çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmak için kullanılmaktadır. Örneğin tablette açılan video büyük ekran televizyonda izlenebilmekte, cep telefonundan bilgisayara resim aktarma çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler
Benzer Konular