DRM nasıl kaldırılır?

/ 20 Temmuz 2019 / 693 / yorumsuz
DRM nasıl kaldırılır?

DRM, içeriği görüntüleme biçiminize kısıtlamalar getirecek şekilde tasarlanmıştır. Size bu içeriğin DRM’siz kayıtlarını nasıl yapacağınızı gösteriyoruz ve yasanın nerede durduğunu açıklıyoruz.

DRM (Dijital haklar yönetimi) akış platformlarında standart hale geldi. İçeriğin çalınmasını ve dağıtılmasını önlemek için var, ancak DRM, Spotify, Netflix veya başka bir servis gibi bir hizmet için ödeme yapan son kullanıcı için size acı verebilir.

DRM, kaç tane cihazda görüntülenebileceğini, kaç kez görüntülenebileceğini de içeren çeşitli kısıtlamalar uygulayan medya dosyalarına – özellikle videolar ve müzik – ek kodlar koyar. Kesin kısıtlamalar, içeriğin dağıtıcısına bağlıdır, ancak hepsi içeriğin kontrolünü kullanıcının elinden kaldırmak ve içerik oluşturucunun veya dağıtıcının ellerine koymak üzere tasarlanmıştır.

DRM, indirilen içeriği izlemek için size dar bir pencere açmak gibi, telefonunuzda veya tabletinizde içerik izlemenizi önlediğinde, çirkin kafasını sık sık arka arkaya çekebilir, bu nedenle video telefonunuzda olmasına rağmen izlenebilir değildir. Başka bir sorun, içeriğin akış servislerinden gelip gitmesidir, bu nedenle daha sonra kaybolacaksa daha sonra izlenecek bir şeyi kaydetmek isteyebilirsiniz.

DRM’yi kaldırma yasası nedir?

Yasa karmaşıktır ve cevap nerede yaşadığınıza bağlıdır. Ancak kısa cevap, çoğu yerde telif hakkı koruma mekanizmalarını kırmanın yasadışı olduğudur. Ve yasal bir sorun olmasa da, DRM’yi kırarsanız veya atarsanız, tüm yayın hizmetlerinin hizmet şartlarını da çiğnersiniz.

Bununla birlikte, siyah / beyaz yerine yasal olarak gri olan şey budur; yayın programlarını ve radyo programlarını zaman kaydırmanıza ve kaydetmenize, içeriği istediğiniz zaman dinlemenize veya izlemenize izin verilir.

Bu, Netflix, Spotify, Amazon Prime ve diğer hizmetlerdeki DRM korumalı akışlarla tam olarak ilişkili değildir, ancak video ve ses kaydeden uygulamaların çoğu DRM’yi bozmaz .

Hepsi, kullanmak için yasal olduklarını iddia ediyor, çünkü ses ile birlikte ekranınızdakileri yakalayarak veya müzik hizmetleri durumunda sadece sesleri yakalayarak çalışıyorlar. Bu noktada, içerik zaten şifresi çözülmüş olduğundan DRM bir faktör değildir. Audials’ın web sitesinde yasal konular hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Temelde olduğu gibi bir akış kaydettiğinden – aynen bir set üstü kutusu kullanarak bir TV şovu kaydettiğinizde – bu yöntem, dijital bir dosyayı indirmek kadar hızlı bir şekilde çözmek için oldukça zaman alıcı bir yöntemdir. geniş bant sağlar.

Ve unutmayın, birçok yayın servisi çevrimdışı izlemek veya dinlemek için video ve müzik indirmenize izin verir – bu bir abonelik için ödeme yapmanın bir yoludur.

Audials Tunebite gibi uygulamaların ilgisini çeken, izlemek istediğiniz belirli bir gösterinin veya filmin indirilemediği zamandır .

Hizmete abone olmaya devam ettiğiniz ve programları istediğiniz her şeyi indirmenin ve daha sonra ödemeyi durdurmanın bir yolu olarak kullanmadığınız sürece, gerçek bir sorun olmaz. Benzer şekilde, herhangi bir kayıt kişisel kullanım için olduğu ve bunu internete dağıtmadığınız sürece yetkililer çalmayacaklar.

DRM nasıl kaldırılır?

Audials Tunebite 2019 Platinum kullanacağız . Ancak PlayOn dahil çeşitli alternatifler var . Ücretsiz değillerdir, ancak kullanımı kolaydır ve akışları hemen hemen her cihaz için çok çeşitli formatlarda kaydetmenize izin verir.

Yazılımı PC’nize veya dizüstü bilgisayarınıza indirin ve başlatın. Tunebit, Netflix, Spotify, Amazon, YouTube ve daha birçok içerikten içerik kaydetmeye yönelik uyarlanmış kılavuzlarla en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair adım adım talimatlar sunar.

Çıktı biçimini seçerek, medyayı izlemek istediğiniz / dinlemek istediğiniz aygıtla eşleşecek – genellikle MP4 – ve yazılım akışı kaydedecek, dosyayı çıktısını alacak ve hatta doğru bir şekilde adlandıracağınızı belirleyebilirsiniz. Windows üzerinden ses ve video yakalayarak akışı kaydediyor, gerçek zamanlı olarak yapılıyor. Bu, iki saatlik bir filmin kaydedilmesi iki saat sürdüğü anlamına gelir.

Dosya kaydedildiğinde, onu cihazınıza aktarabilirsiniz ve işlem tamamdır. Muhtemelen beklediğiniz çözüm değildir, ancak geçici çözümlerin aldığı kadar iyidir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular