Android akıllı telefonunuzdaki ekran yanması(yanmış pixel) nasıl düzeltilir?

/ 15 Ekim 2018 / 758 / yorumsuz
Android akıllı telefonunuzdaki ekran yanması(yanmış pixel) nasıl düzeltilir?

 

Android akıllı telefonunuzdaki hayalet görüntü  nasıl düzeltilir?

Hayalet görüntü veya ekran görüntü yanması, akıllı telefonunuzun ekranının düzensiz piksel kullanımı nedeniyle kalıcı bir şekilde renk değiştirmesine verilen isimlerdir. Statik görüntülerin uzun süreli kullanımı, ekrandaki görüntünün kalıcı bir gölgesi veya hayaleti yaratabilir. Bu sorun sizin düşündüğünüzden daha yaygındır ve genellikle AMOLED ekranlarda gerçekleşir (LCD ekranlar bu hatadan tamamen arınmış değildir). Neyse ki, cihazınızın görüntü kalitesini geri yüklemek için bir çözüm var.

 

Ekran hayaleti, görüntüleri üretmek için ışık yayan fosfor bileşikleri, uzun süreli kullanımla birlikte yoğunluklarını yitirdiğinde ortaya çıkar. Üstelik, düzensiz kullanım, görüntüyü her zaman “yakabilir”.

 

OLED / AMOLED için: OLED Tools Google Play İndir

 

Konsept basit : Cihazınızda ana renkler dizisi görüntülenir ve “yanmış” pikseller geri yüklenir. Aslında bu, bilgisayar ekran koruyucusunun orijinal işleviydi.Ekran boşken piksellerin “egzersiz” yapması ve ekranın aynı alanın sürekli yanmadığından emin olmak için ortaya çıkan dinamik bir görüntü.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular