En çok satılan cep telefonlarını merak ediyor musunuz?

/ 7 Aralık 2018 / 370 / yorumsuz
En çok satılan cep telefonlarını merak ediyor musunuz?


En Çok Hangi Marka Cep Telefonları Satılıyor?

2018 yılının sonuna geldiğimiz bu günlerde bazı araştırma şirketleri de çalışmalarına hız verdi. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de en çok hangi telefon markası satılıyor, Samsung mu, Apple mı yoksa Huawei mi? Ancak görülen o ki Huawei 2018 yılında iyi bir çıkış yaptı.

Gartner tarafından yapılan araştırma sonucunun raporu açıklandı. Gartner, en çok satan 3 telefon markası adı altında yaptığı analizlerde Huawei, Samsung ve İphone telefonları ilk üçe girdi. Peki, sıralama nasıl?

Gartner raporundaki ilginç detay ise dünya genelinde telefon satışları 2018 3. çeyreğinde yüzde 1.4 artış gösterdi. Ancak Samsung geçen yıla oranla 12 milyon az sattı.


Apple 3.Sırada Yer Aldı

Araştırma sonucunda Huawei markasının yükselişe geçtiği görülüyor. Öyle ki, Apple’ı sıralamanın aşağısına çekecek kadar çok satıldı. Tahmin edileceği üzere ilk sırada Samsung yer alıyor. En çok satan telefon markası sıralamasında Huawei ikinci sırada yer alırken Apple ise üçüncü sıraya yerleşti.

Huawei’nin bu yükselişi raporlarda da detaylı şekilde anlatıldı. Geçen yıla oranla %4 büyüme gösterdi. Geçtiğimiz yıllara göre büyüme oranı %13,4 olurken 2017 yılında bu büyüme oranı %9,5 olarak biliniyordu.


AppleYerinde Saydı

Apple, İphone telefonlarını geçen yıla oranla %0,1 artış göstermesi yerinde saydığını gösteriyor. Tabi, fiyat bakımından yüksek olması da satışları düşürüyor.

2018 yılında iyi bir çıkış yakalayan diğer iki marka ise Xioami ve Oppo markaları oldu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular