Galaxy Note 10’u Yeniden Başlatma İşlemi

/ 17 Eylül 2019 / 944 / yorumsuz
Galaxy Note 10’u Yeniden Başlatma İşlemi

Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus’ın nasıl kapatılıp yeniden başlatılacağını açıklayacağız. Kendinize Note 10 cihaz aldıysanız ve nasıl kapatıp açacağınızı bilmiyorsanız sizlere yardımcı olacağız. Galaxy Note 10 cihazlar diğer cihazlara göre daha da zor kapanıyor. Galaxy Note 10 cihazı kapatmak için güç düğmesi simgesine basılı tutun. Daha sonra ‘Side Key’ işlevini değiştirin.

Galaxy Note 10 cihazı kapatmak için üç farklı yöntem bulunmaktadır. Bildirim açma çubuğunda yeni bir güç düğmesi simgesi vardır isteğe göre buradan basabilirsiniz ya da telefonun yanındaki düğmelerle uğraşabilirsiniz. Fakat Samsung tarafından bu düğme artık güç düğmesi olarak adlandırılmıyor ve yan tuş olarak biliniyor.

Kısacası Güç düğmesi yani yan tuş ve ses düğmesine aynı anda basmanız gerekiyor. Bu alan üzerinden karşınıza kapat ya da yeniden başlat seçeneği çıkacaktır. Yani kapatmak için sadece güç düğmesine basılı tutmuyorsunuz. İki düğmeye basılı tutarak kapatmanız gerekiyor. Samsung tarafından Galaxy Note 10 cihazlar için kapatma konusunda böyle bir yöntem geliştirildi.

Diğer cihazlar için güç düğmesine basılı tuttuğunuz zaman kapatma, yeniden başlatma ve uçak moduna alma özelliği karşımıza çıkıyor. Fakat Samsung Galaxy Note 10 cihazlarda farklı bir yöntem geliştirdi. Normalde güç düğmesi ve ses açma düğmesine basılı tuttuğunuz zaman cihaz fabrika ayarlarına geri dönüş yapar ancak Samsung, Galaxy Note 10 cihazlarında bu durumu kapatma tuşu olarak seçti.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.