Android 10’un Şimdiye Kadar SunduğuYenilikler!

/ 17 Eylül 2019 / 755 / yorumsuz
Android 10’un Şimdiye Kadar SunduğuYenilikler!

Google tarafından kısa bir süre önce Android’in sürümünü çıkarıldı ve son Android Q beta sürümünü piyasaya sürdü. Bu yazımızda ise Android 10 hakkında olan yenilikleri paylaşacağız. İlk olarak Android 10’un çıkış tarihinden bahsedelim. Android 10 Ağustos ayının sonlarında ya da Eylül ayının başlarında kullanıcılarla buluşacak. 13 Mart’da bir beta yayınlaması gerçekleşti. Ardından daha fazla özellik ekleyerek ikinci bir sürüm geldi. Bu sürüm ise 3 Nisan tarihinde geldi.

Google tarafından 7 Mayıs tarihinde 21 farklı akıllı telefon için 3. beta sürümü yayınlandı. Daha sonra 4. ve 5. sürümlerde yayınlandı ve şimdi 6. sürümü gördük. Google, altı Q Android beta yayınlaması yapacaklarını onayladı ve resmi olarak Android 10 olarak geleceği tahmin ediliyor. 5. beta “kararlı” olarak kabul edildi ve şimdi 6. sürümdeyiz.

Bu sürüm Android 10 olarak biliniyor ve Google tarafından daha önce Android 1.5 Cupcake sürümü kullanılmıştı. Bu sürümde amaç, tatlı teması ile gelmekti. Cupcake, ABD’deki bir tatlı adının, Pie gibi, dünyanın diğer bölgelerinde bir tatlı veya bir gıda maddesi olmaması da dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden kaynaklanmaktadır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.