Galaxy S10 + vs Galaxy S9 +: Arasındaki Farklar

/ 15 Şubat 2019 / 1.303 / yorumsuz
Galaxy S10 + vs Galaxy S9 +: Arasındaki Farklar

 

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10 + çıkış tarihi sadece birkaç hafta uzakta ve potansiyel alıcılar hangi telefonun kendileri için doğru olduğuna ya da beklemeye değip değmeyeceğine karar vermeye çalışıyorlar. Şu an için Galaxy S9 + gibi premium bir telefondan çok düşük bir indirim uygulayın veya Galaxy S10 Plus’ı bekleyin. Eğer çit üzerindeyseniz, işte ikisi nasıl karşılaştırılır?

Bu Galaxy S10 + vs Galaxy S9 + karşılaştırmasında, Samsung’un yeni telefonu hakkında şu ana kadar bildiğimiz tüm farklılıkları ve her şeyi açıklıyoruz .

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10 + çıkış tarihi sadece birkaç hafta uzakta ve potansiyel alıcılar hangi telefonun kendileri için doğru olduğuna ya da beklemeye değip değmeyeceğine karar vermeye çalışıyorlar. Şu an için Galaxy S9 + gibi premium bir telefondan çok düşük bir indirim uygulayın veya Galaxy S10 Plus’ı bekleyin. Eğer çit üzerindeyseniz, işte ikisi nasıl karşılaştırılır?

Bu Galaxy S10 + vs Galaxy S9 + karşılaştırmasında, Samsung’un yeni telefonu hakkında şu ana kadar bildiğimiz tüm farklılıkları ve her şeyi açıklıyoruz .

Biliyoruz tüm yeni Galaxy S10 + a sahip olacak büyük tüm küçük ve şık bir pakette kenardan kenara ekran, hiçbir çerçeveler, ekranda bir kamera kesim, büyük ölçüde daha iyi pil ömrü ve hızlı performans. İşte bu yüzden beklemelisin ya da beklememelisin .

Bilmiyorsanız, Samsung bu yıl en az üç farklı Galaxy S10 cep telefonu piyasaya sürüyor. İkisi de geçen yılki Galaxy S9 + ‘dan daha büyük olacak. Büyük telefon alıcılarına her zamankinden daha fazla seçenek sunmak. Galaxy S10E, normal S10, daha büyük 6.4 inç Galaxy S10 + ve büyük 6.7 inç 5G destekli Galaxy S10 X. Bunlar heyecan verici değil mi?

2018 yılında Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 + ‘ı piyasaya sürdü. Her iki telefon da küçük çerçeveli büyük ekranlara, şık bir tasarıma, güçlü kameralara sahipti ve harika olsalar da Galaxy S8 ile karşılaştırıldığında pek de değişmedi . Yine de bu yıl, Galaxy 10’un genelinde bazı önemli değişiklikler var. Ekran boyutlarından, parmak izi tarayıcıları ve ekranın içindeki ön kameralar, üçlü arka kameralar ve önemli ölçüde daha iyi pil ömrü.

Hala eski bir Galaxy S7 Edge, Note 5, iPhone 8 veya hatta Galaxy S8 + ‘ı sallıyorsanız ve bir sonraki Galaxy’nin yükseltmeye değip değmeyeceğine karar vermeye çalışıyorsanız, ne alacağınıza karar vermenize yardımcı olacağız. Bu ayrıca Galaxy S9 + ile S10 için işlem yapmayı düşünenlere de yardımcı olacak .

Aslında, şu anda kimsenin Galaxy S9 + ‘ı satın almasını tavsiye etmiyoruz, 2019’da her üreticiden ne geldiğini tam olarak bilmedene kadar. Bu, yine de tonlarca yararlı bilgi, karşılaştırma, fiyat bilgisi ve detaylar bulacağınızı Aşağıdaki slayt gösterisi.

Galaxy S10 + vs Galaxy S9 +: Ekran

Bugünlerde herhangi bir telefon alımının en önemli yönlerinden biri, ekran, ekran boyutu ve bir çentik olup olmadığını. İşte 2019’da Samsung’tan ne bekleyeceksiniz.

Galaxy S9 + 6.2 inçlik Quad-HD Kavisli AMOLED Ekrana sahip
Galaxy S10 + daha büyük 6.4 inç Quad-HD Kavisli AMOLED Ekrana sahip
S10 +, çift ​​öne bakan kameraları yerleştirmek için ekranda bir delik deliğine sahiptir (ancak bir iPhone gibi çentik yoktur).

Bu yıl normal Galaxy S10, kabaca Galaxy S8 ve S9 ile aynı boyutta olacak, sadece daha büyük bir ekrana sahip olacak. Bunun nedeni, üst ve alt kısımdaki siyah çubuğu (çerçeveler) çıkardıklarını veya incelttiklerini ve ekranı daha da kenarlara doğru gerdirdiklerindendir. Aynı alanda daha büyük bir ekran sunmak.

Sonuç olarak, Galaxy S10 +, Galaxy Note 9 ile aynı boyuttaki 6.4 inçlik boyutlarda geliyor ve Galaxy S8 + veya S9 + ile aynı boyutta bir pakette geliyor. Telefon fiziksel olarak daha büyük değil, ekran ön cephenin tamamını kaplıyor.

Bununla birlikte, alıcılar için bunun anlamı, S10 + veya S9 + satın alırsanız aynı büyüklükte olacağından, büyük boyutun endişe duymaması gerektiğidir.

Bununla birlikte, bazı alıcıların ilgilenebileceği 5.8 inç’lik bir DÜZ ekranlı daha ucuz bir Galaxy S10 Lite var. Sadece bunu aklınızda bulundurun.

Gerçekten eski bir Samsung’tan geliyorsanız, parmak izi tarayıcıyı merak ediyor olabilirsiniz. Eh, arkasında değil (Galaxy S9 + gibi) ve bunun yerine – Galaxy S10 + ekranın altında ekranın altında ultrasonik bir parmak izi tarayıcıya sahip. Bu, sadece parmağınızı ekrana bastırmanız anlamına gelir ve anında açılacak, uyanacak ve güvenli bir şekilde açılacaktır.

Galaxy S10 Plus’ta daha büyük ekran, ekran içi parmak izi tarayıcı ve kameralar için delik delme, biraz daha büyük olan 6.4 inç ekrandaki en büyük değişiklik.

 

Galaxy S10 + vs Galaxy S9 +: Tasarım ve Tasarım

 

Samsung Galaxy S9 çok iyi satış yapmadı, çünkü önceki modelden daha fazla yükseltme yapılmadı. Ve Galaxy S10 ve S10 + tasarımı önceki yıllardan büyük bir çıkış olmasa da, satın almaya değer son derece heyecan verici bir telefon yapmak için fazlasıyla yeterli. Samsung’un her iki telefonu da 20 Şubat’ta Kaliforniya’da duyurduğundan emin olacağız.

Bunlar Samsung telefonları, bu nedenle genel tasarım dili (ve stil) aynı kalacak ve bu da kilit alanlarda yenilikler ve geliştirmeler görüyor. Ekran, kalınlık, ağırlık ve batarya boyutu gibi.

Aynen Galaxy S9 + ‘da olduğu gibi ön ve arka tarafı kaplayan camla, tüm metal ve cam tasarımında birinci sınıf bir beklenti bekleyebilirsiniz. Yalnızca yeni Galaxy S10 + daha büyük bir ekrana, arka parmak izi tarayıcısına ve arkasında sadece bir tane olmak üzere üç kameraya sahip olacak. Evet, üç!

 

Galaxy Telefon Kalınlığı

 

Galaxy S8 + 8,1 mm kalınlığında
Galaxy S9 + 8,5 mm kalınlığında
Galaxy S10 + 7,8 mm kalınlığında
Gördüğünüz gibi, yeni Galaxy S10 serisi önceki nesillere göre çok daha ince. Tam olarak% 14 daha ince tiner. Bu tek başına heyecan verici.

Samsung, ekranı büyütmeyi, kamera ve parmak izi tarayıcılarını bu ekranın içine yerleştirmeyi, arkaya üçlü kamera eklemeyi, telefona çok daha büyük bir batarya yerleştirmeyi başardı – aynı anda inceltmeyi başardı. Henüz ilgileniyor musunuz?

Yukarıdaki video, Samsung bu telefonları anons edinceye kadar genel tasarıma en iyi şekilde göz atmamızı bekliyor.

Galaxy S10 + vs Galaxy S9 +: Özellikler

Bu noktada, bu telefonlar hakkında hemen hemen her şeyi biliyoruz. Kuşkusuz, Samsung’un sızdırmayan bir ya da iki sırrı vardır, ancak çoğunlukla, aşağıdaki bilgilerin oldukça doğru olması gerekir.

Bu değişikliklerin bir yükseltme gerektirip gerektirmediğine veya şu anda S9 + almak yerine Galaxy S10 + için beklemeniz – ve bir prim ödemeniz için yeterli olup olmadığına karar vermeniz gerekir.

 

Galaxy S10 + Özellikleri (Söylenti)

 

 • 6,4 inç 3040 x 1440 Quad-HD AMOLED Eğimli Ekran
 • Qualcomm Snapdragon 855 veya Samsung Exynos İşlemci
 • 128, 256 veya 1 TB dahili depolama (MicroSD yuvası dahil)
 • 8-10GB RAM (S9 + ‘da sadece 6GB ile karşılaştırıldığında) (Seramik model 12GB’a sahiptir)
 • Samsung One UI ile Android 9 Pasta
 • Üçlü Arka Kameralar: 12, 12, 16MP (Düzenli değişken diyafram açıklığı, telefoto ve süper geniş açılı) Ana 12MP Çift Piksel hala OIS, 960 FPS slo-mo ve daha fazlasına sahip olacak
 • Ekranın içinde çift 8 ve 10MP ön bakan kamera (sağ üst köşe)
 • Ekranın altındaki ultrasonik parmak izi tarayıcı, altındaki camın altında (geçmiş parmak izi tarayıcı yerleşimlerine benzer)
 • IP68 toz ve suya dayanıklılık (30 dakika boyunca 5 ft)
 • Daha Hızlı ve Kablosuz Şarjlı 4.100 mAh pil (ve ters kablosuz şarj)
 • Her Zaman Açık Ekran, 3D Emoji (animoji gibi)
 • Samsung Pay, Bixby 2.0, USB Tip-C, 3.5mm kulaklık girişi, daha fazlası

Galaxy S9 + Özellikleri

 

 • 6,2 inç 2960 x 1440 Quad-HD AMOLED Eğimli EkranQualcomm Snapdragon 845 veya Samsung Exynos İşlemci
 • 64GB dahili depolama (Micro-SD yuvası dahil) ve 6GB RAM
 • Samsung Experience UI ile Android 8.0 Oreo (veya Android 9 Pie ve One UI)
 • 12 Dualpixel Arka Kamera – OIS, faz algılama otomatik odaklama, değişken f / 1.5-2.4 diyaframlı kamera, 960 FPS ağır çekim, daha fazla
 • Otomatik netleme özellikli 8 megapiksel ön kamera, f / 1.7 diyafram
 • Arkaya Monte Parmak İzi Tarayıcı ve Yüz Kilidi Açma (İris ve Yüz Kilidi Açma teknolojisinin birlikte kullanılması)
 • IP68 toz ve suya dayanıklılık (30 dakika boyunca 5 ft)
 • Hızlı ve Kablosuz Şarj ile 3.500 mAh pil
 • Her Zaman Açık Ekran, 3D Emoji (animoji gibi)
 • Samsung Pay, Bixby Sanal Asistan, USB Tip C, 3.5mm kulaklık girişi, daha fazlası

Gördüğünüz gibi, bu iki güçlü telefon, ancak Galaxy S10 + bazı önemli değişikliklere sahip. En dikkate değer fark, 6,4 inç büyük ekran, 4,100 mAh batarya, geliştirilmiş performans için ekstra RAM, depolamayı 128 GB, 256 veya hatta çılgın bir 1 TB’a iki katına çıkarmak. Daha fazlasını ve o ekrandaki parmak izi tarayıcıyı istiyorsanız, bir microSD yuvasından bahsetmeyin.

Bu telefonlar ilk bakışta benzer görünebilir, ancak her şey daha büyük, daha hızlı veya daha iyidir.

Galaxy S10 + vs Galaxy S9 +: Üçlü Kamera Tehdidi

 

Galaxy S10 + ‘a S9 +’ dan bir başka büyük yükseltme de kamera bölümünde. Aslında, bu faydalar, S9’dan farklı olarak, bu yılki S10’a da uzanıyor.

2019 yılında, hem Galaxy S10 hem de daha büyük Galaxy S10 + ‘ın arkasında 3 kamera olacak. Evet, üç.

Galaxy S10 +, bazı harika fotoğraflar gösterebilen, gelişmiş bir ana 12MP DualPixel değişken diyafram kameraya sahip. Daha sonra, şirket Gece Kameraları, AI fotoğrafçılığı ve daha fazlasıyla kamera yazılımını büyük ölçüde geliştirdi. Ancak, arkasındaki S9 + ‘ı geride bırakan ikinci ve üçüncü kamera lensleri.

Şimdiye kadar gördüğümüz hemen hemen her sızıntıya göre, Galaxy S10 + toplam 5 kamera alacaktır :

960 FPS slow-mo, 4k, vb. Özelliklere sahip 12 Megapiksel f / 1.5-2.4 değişken diyaframlı kamera
12 MP f / 2.4 telefoto zoom objektifi
16 MP süper geniş açılı kamera.
4K, portre modu, yüz kilidi açma ve daha pek çok özelliği bulunan çift ​​8 ve 10MP f / 1.9 öne bakan kameralar.
Bu farklı kameraları gelişmiş yazılım ve AI akıllılarıyla bir araya getirdiğinizde, Galaxy S10 + muhtemelen 2019 boyunca bir akıllı telefondaki en iyi kameralardan birine sahip olacak.

Galaxy S9 + kamerada ikili arka kameralar mevcuttu, ancak gelmek üzere olduğu kadar yetenekli değillerdi, sadece 2x zoom yaptılar ve geniş açılı lensleri yoktu.

Bir dezavantajı varsa, Galaxy S10 + muhtemelen çok pahalı olacak. Galaxy S9 + ‘ı her yerde ve konuştuğumuz gibi büyük indirimlerle satın alabilirsiniz. Ve hala harika bir telefon olsa da, bir sonraki Galaxy ile ilgili her şeyi onaylayana kadar bir süre daha bekleyin.

Samsung’un tamamen yeni Galaxy S10 ve S10 + resmi olarak 20 Şubat’ta San Francisco’da duyurulacak .

Bu, her şeyi bilmeden önce beklemek için yaklaşık bir haftanız olduğu anlamına gelir. Ayrıca, Samsung yakın zamanda gerçek Galaxy S10 çıkış tarihinin dünyadaki 8 Mart olduğunu onayladı .

Galaxy S8 + ve S9 + gibi cihazlar yaklaşık 849 $ ‘lık piyasaya sürüldü. Ve biz 10+ için benzer bir fiyat beklerken, daha da fazla olsa şaşırmayın. Demek istediğim, Galaxy Note 9 1.000 dolar. Samsung (ve Apple) ‘nın bu yıl daha düşük fiyatlar elde etmesini umuyoruz, ancak bu şüpheli. Yani, burada ne bekliyoruz ama bunlar sadece bir tahmin.

Galaxy S10 Lite – 649 ABD doları
Normal Galaxy S10 – 749 Dolar veya 779 Dolar
Galaxy S10 Plus – 899 $ veya daha fazla
Samsung Galaxy S10 + ‘ı taşıyıcılardan yaklaşık 899 $’ a, hatta 949 $ ‘a kadar tutmayı başarırsa, satın almaya değer. Özellikle tüm bu güncellemelerle. Çıldırırlarsa ve $ 1,099 yaparlarsa, zorlu bir satış olur.

Bu, şu ana kadar bildiğimiz her şey hakkında, şu anda ve daha fazla bilgi edindikçe bu yayını sürekli olarak güncelleyeceğiz. Tüm gelişmeler ve çılgın yeni özellikler beklemeye değer mi yoksa para mı ödüyor? Bize sen söyle.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.