Google Android için Krack WPA2 Güncellemesi Geldi!

/ 10 Kasım 2017 / 718 / yorumsuz
Google Android için Krack WPA2 Güncellemesi Geldi!

Google Android için Krack WPA2 güncellemesi nihayet yayınlandı!

Kablosuz ağların güvenliğini sağlayan WPA2 protokolünü tehdit eden yüksek seviyedeki bir açığın tespit edilmesi nedeniyle modern wireless ağ güvenliği konusunda ciddi bir endişe yaşanmıştı.

KRACK ismi ile tanımlanan bu güvenlik açığı, sadece mobil cihazları değil, tüm işletim sistemlerinin güvenliği için tehlike yaratıyor. Yazılım devi Microsoft bu tehlikeli açık için güvenli yamasını uzun süre önce yayınlamış ve kullanıcılarının güvenliğini sağlamıştı. Apple ise son yayınladığı İOS 11.1 güncellemesi ile bu güvenlik açığı için önlemini aldı.

Android tarafında ise beklenen güncelleme eksik olarak geldi. Google Android için Krack WPA2 yaması Nexus ve Pixel için Kasım ayı güncellemesinde yayınlandı, fakat Pixel XL ve güvenlik riski taşıyan diğer bir çok cihaz için henüz bir güncelleme gelmedi, bu cihazlar içinde açığın kapatılması için beklenen güncellenmenin yayınlanmasının aylar sürebileceği bekleniyor.

Cihaz üreticileri yeni özelliklerin tanıtımı için yaptıkları güncellemeleri çok kısa sürede yayınlamasına rağmen zaman zaman ortaya çıkan güvenlik sorunlarını giderecek yamalar için maalesef aynı hızda çaba sarfetmiyorlar.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler
Benzer Konular