Google Kopya İçerik Ve Korsan Siteleri Nasıl Şikayet Edebiliriz?

/ 10 Ekim 2019 / 395 / yorumsuz
Google Kopya İçerik Ve Korsan Siteleri Nasıl Şikayet Edebiliriz?

Sitenizde yayınladığınız yazılarınızı, konu ve makalelerinizi siz yayınladıktan sonra aynı yazıların başka sitelerde yayınlandığını görebilirsiniz. Emeğinize saygısızlık yapan bu siteleri nasıl şikayet edebilirsiniz bugün bundan bahsedeceğim.

“https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=tr” bu link adresini kullanarak sizin yazılarınızı kopyalayan yada korsan siteleri şikayet edebilirsiniz ve böylelikle önlem almış olursunuz. Bu adrese giriş yaparak sitenin içeriği ve link adresi olarak spam bildiriminde bulunabilirsiniz. WebSpam , Google kandırmaya çalışan siteler için kullanılır buraya giriş yaptığınızda şikayette bulunabileceğiniz bir sürü konu başlığı mevcuttur.

Bu kısımda Google ürünlerini şikayet edebilirsiniz. Google üyeliğinizle giriş yaparak şikayette bulunabilirsiniz. “http://www.copyscape.com/ adresinden sitenize girip, sitenizle ilgili kopyaları tespit edebilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular