Google Pixel 3 XL’deki çentiği nasıl gizlerim?

/ 15 Ekim 2018 / 686 / yorumsuz
Google Pixel 3 XL’deki çentiği nasıl gizlerim?

 

Google Pixel 3 XL’da çentik nasıl gizlenir?

Google Pixel 3 XL ön tarafında kamera ve Google stereo hoparlörler olması sebebi ile bileşenlerin bir yerde durması gerekiyor.Alışık olduğumuz üst kısımda duran bu materyaller Pixel 3 XL‘nin tam ekranlı yapısını kısıtlıyor. Google bunu gizlemenin bir yolunu sunar, fakat bunu yapmak geliştirici seçeneklerine gitmeyi gerektirir.

Çentiği gizlemek Pixel 3 XL‘yi daha keyifli hale getirir. Eğer bir şey varsa, alt kısımda da önemli çerçeveler olduğu için cihaza bazı simetri ekler. Pixel 3 XL‘deki çentiği nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 

Pixel 3 XL’deki çentik nasıl gizlenir?

1. Uygulama sekmesinden veya ana ekranınızdan Ayarlar‘ı açın ,
2. Sayfayı aşağıya doğru kaydırın ,
3. Sistem‘e dokunun ,

4. Telefon hakkında‘ya dokunun ,
5. Aşağıya doğru kaydırın ,
6.Artık bir geliştiriciyseniz” yazan bir iletişim kutusu görene kadar Yapı numarası alanına yedi kez dokunun ,

7. Ayarlar sayfasına geri dönün ve en üstteki arama çubuğuna çentik yazın .
8. Ekran kesme olarak adlandırılan tek bir sonuç görürsünüz . Geliştirici seçenekleri menüsüne gitmek için bağlantıya dokunun .
9. Çentiği gizlemek için Gizle‘yi seçin .

Hepsi bu kadar. Pixel 3 XL, özellikle kamera kısmında olduğu zaman çok şey sunuyor ve çentik cihazın genel deneyimini olumsuz yönde etkilerken, en azından bunu gizlemek için bir seçenek var.

Pixel 3 XL kullanmayı düşünmenin tek yolu buysa, şimdi bu çentiği nasıl yöneteceğinizi biliyorsunuz, böylece telefonu mutlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

NOT : Play Store‘dan üçüncü taraf uygulamaları çentik devre dışıyken yüklediğinizde her şeyin mükemmel şekilde çalışacağına dair bir garanti yoktur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.