Google Pixel 3 serisi için ipuçları ve püf noktaları

/ 17 Aralık 2018 / 762 / yorumsuz
Google Pixel 3 serisi için ipuçları ve püf noktaları

 

Google Pixel 3 ipuçları ve püf noktaları

 

Google’ın Pixel 3 ve Pixel 3 XL modeli henüz şirketten gelen en umut verici telefonlar. Her iki telefon da Android 9.0 Pie’a ve Google’dan Pixel deneyimini oluşturan birkaç özel ipucuna sahip. Burada yeni telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları ve püf noktalarından bahsedeceğiz. Kılıfa ihtiyacınız varsa Google Pixel 3 için En İyi Kılıf Önerileri yazımıza da bakabilirsiniz.

Çağrı tarama

 

Bir çağrı aldığınızda ve numarayı bilmiyorsanız veya cevaplayamaz iseniz, Ekran Çağrı düğmesine dokunun. Google, sizin adınıza çağrıya cevap verecek ve arayanı bir tarama hizmeti kullandığınızı bildirecek ve arayanın kendisini tanımlamasını isteyecektir. Daha fazla soru sormak veya arayanı spam(istenmeyen) olarak etiketlemek için komutları kullanabilirsiniz.

 

 

Kamera kısayolu

 

Kutunun dışında, kamera uygulamasını istediğiniz zaman başlatmak için güç düğmesine iki kez basabilirsiniz. Telefonun bir YouTube videosu kilitli veya akışlı olması önemli değil, kamera açılır.

 

 

Selfie kamera kısayolu

 

Bu yıl Pixel 3’te yeni olan, herhangi bir ekran düğmesiyle uğraşmak zorunda kalmadan arka kameradan ön kameraya geçmenizi sağlayan bir kısayol.

Flip(çevirme) kamera olarak adlandırılan özellik, kamera uygulaması açıkken bileğinizin iki katına hızlı bir şekilde dönmesiyle iki kamera arasında geçiş yapar. Özelliği, Ayarlar > Sistem > Hareketler > Flip Kamera’da etkinleştirin.

 

 

Ücretsiz fotoğraf yedekleme

 

Bir Google Pixel telefona sahip olmanın bir parçası, Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak fotoğraflarınızın ve videolarınızın ücretsiz, sınırsız orijinal kalitede yedeklenmesidir. Yedekleme işlemine başlamak için Fotoğraflar uygulamasını açın ve yedeklemeyi etkinleştirin.

 

 

Bir bakışta

 

Ana ekranınızın üst kısmında, tarihi ve hava durumunu göreceksiniz. Bu iki ögeye ek olarak, ekranınızın bu bölümü, takvim etkinlikleri yaklaşan uçuş bilgileri ve trafik bilgileri gibi Genel Bakış bilgilerini içerir.

Tercihleri ​​açmak ve mevcut seçeneklerden herhangi birini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için tarihe uzun basın.

 

 

Günlük duvar kağıtları

 

Google’ın Duvar Kağıdı uygulaması Pixel 3’te önceden yüklenmiştir ve beraberinde bazı harika özellikleri beraberinde getirir. Örneğin, yeni duvar kağıdınızı seçerken, Google’ın duvar kağıdınızı her 24 saatte bir değiştirmesine izin verme seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Ana ekranın boş bir alanına uzun basın ve evinizin görünümünü ve kilit ekranlarını özelleştirmek için Duvar Kağıtları’nı seçin.

 

 

Dijital Refah

 

Dijital ekran hala beta olmasına rağmen, Pixel 3’te önceden yüklenmiş. Özellik, Ayarlar uygulamasında bulunur ve telefonunuzda harcadığınız süreyi izlemenize yardımcı olur.

Uygulamalar için zaman sınırlarını ayarlamak için dijital ekran içindeki çeşitli seçenekler ve ayarlara dokunduğunuzdan emin olun veya ekranınızı siyah beyaza çeviren ve bildirimlerin ertesi güne kadar gösterilmesini engelleyen rüzgarı etkinleştirin(wind down).

 

 

Flip için Shhh(bildiğiniz bizim şiii gibi düşünün)

 

Telefonunuzu sessiz tutmanın hızlı bir yolu, Flip to Shhh‘yi etkinleştirmektir. Etkinleştirildikten sonra, telefonunuzu bir masa veya herhangi bir yere yerleştirdiğinizde, rahatsız etmeyin modu açılır ve telefonunuzu sessiz tutar.

Flip to Shhh ayarı için Ayarlar > dijital Ayarlar’da bulabilirisniz.

 

 

Hareket navigasyonu

 

Pixel 3 ve Pixel 3 XL artık yalnızca hareket yönlendirmesine güveniyor. Bu, yıllardır mevcut olan gezinme düğmelerinden fazla yardım almadan Android cihazınızı nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerektiği anlamına gelir.

 

İşte hızlı bir hile sayfası:

Alttan kısa bir kaydırma uygulaması, uygulama kısayollarını ve çoklu görev görünümünü gösterir.
Daha uzun bir kaydırma uygulaması, uygulama çekmecesini açar.
Ana düğmedeki sağa hızlı bir hızlıca kaydırma (bir hap gibi görünüyor) önceki uygulamaya geçer.
Önceden açık uygulamalar arasında geçiş yapmak için ana düğmeyi sola sürükleyin.

 

 

Bölünmüş ekran

 

Pixel 3’te aynı anda birden fazla uygulamayı kullanabilirsiniz. Çoklu görev görünümünü açmak için ekranın altından yukarı doğru kaydırın, ardından uygulama kartının üstündeki uygulama simgesine dokunun. Kullanmak istediğiniz ikinci uygulamadan sonra Split(bölme) Ekranı seçin.

 

 

Uygulama önerileri

 

Sonunda, çoklu görev açmayı her açtığınızda, açık uygulamalarınızın hemen altındaki uygulama simgelerinin her zaman değiştiğini fark edeceksiniz. Bunun nedeni, Android Pie 9.0’ın kullanım alışkanlıklarınıza ve günün saatine göre açmayı düşündüğünüz uygulamaları sürekli öğreniyor ve öneriyor.

Uygulama Çekmecesinde, bazıları bir uygulamayı açmaktan daha ileriye giden benzer kısayolları göreceksiniz. Örneğin, Facebook’ta bir kişiye çok sayıda mesaj gönderirseniz, bu mesaj dizisine bir kısa yol görünecektir.

 

 

 

 

Rotasyon kilidi

 

Döndürme kilidini etkinleştirmeyi tercih ederseniz, bir düğmeyle ekranınızın içeriğini seçerek yatay moda döndürebilirsiniz.

Telefonunuzu her döndürdüğünüzde, ana düğmenin yanında bir rotasyon geçişi gösterilir. Ekranı döndürmek için düğmeye ve ardından tekrar portre moduna geri dönmeye hazır olduğunuzda bir kez daha dokunun.

 

 

Karanlık mod

 

Android Pie 9.0 şimdi arayüz için karanlık bir mod ile geliyor. Bu özellik her zaman etkinleştirilebilir veya duvar kağıdınızın kısayolun ve bildirim gölgesinin rengini belirlemesi için ayarlayabilirsiniz.

Açık Ayarlar > Ekran > Cihaz teması tercihinizi seçin.

 

 

Medya ses kontrolü

 

Müzik akışı yaparken veya bir video izlerken, ses seviyesi tuşları artık sistem ses düzeyi (bildirimler için) yerine oynatma sesini kontrol etmeye varsayılan olarak ayarlanacaktır. Şu anda başka bir cihaza yayın yapıyorsanız, söz konusu cihaz için ses kontrolü yeni kontrollerde de gösterilir.

 

 

Kablosuz şarj etme

 

Pixel 3 serisi artık 10W’a kadar olan hızların kablosuz olarak yüklenmesini destekliyor. Bu, cihazınızı hızlıca Google’ın kendi Pixel Stand’ını içeren ve Qi özellikli kablosuz şarj pillerinde şarj edebileceğiniz anlamına gelir.

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.