Google Wear Os İle Muhteşem Dönüşe Hazırlanıyor

/ 16 Mart 2018 / 613 / yorumsuz
Google Wear Os İle Muhteşem Dönüşe Hazırlanıyor

Google Wear Os İle Muhteşem Dönüşe Hazırlanıyor

Bilindiği üzere Google geride bıraktığımız dönemde Android Wear isminde yeni bir işletim sistemi kurmuş ve bu sistemde giyilebilir üstün teknolojik cihazlar geliştirmeye başlamıştı. Uzun bir süredir bu cihazlar ile ilgili olarak bilgi paylaşımında bulunmayan firmanın aslında çalışmalarını sessiz sedasız devam ettirdiği ortaya çıktı. Ünlü teknoloji devi ilk olarak isim değişikliğine gidecek ve logosun da değiştirerek yeni cihazlarını bu çatı altında geliştirmeye devam edecek.

Resmi Açıklama Henüz Yapılmadı

Yaşanan bilgi sızıntısının ardından gözler dünyaca ünlü teknoloji devi şirkete dönerken Google cephesinden konu ile ilgili olarak yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Yani bilginin yüzde 100 doğru olduğunu iddia etmek şu anda mümkün değil. Ancak haberin ilk sızdırıldığı Android Polis platformu üzerinden yapılan diğer sızıntıların nerede ise tamamının doğru çıkması muhtemelen bu haberin de doğru çıkma ihtimalini güçlendiriyor. Yeni isim ve yeni logo Reddit ile ortaya çıkarken şirketin bundan sonra yola Android Wear OS ismi altında devam edeceği güçlü bir ihtimal gibi görünüyor.

Tüm Hazırlıklar Büyük Konferansa Yetişmek İçin Hızlandırıldı

8 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenecek olan Google I/O Geliştirici Konferansı ile beraber yapılacak olan değişikliğin resmi olarak duyurulması bekleniyor. Google mühendisleri tüm enerjilerini konferans tarihine kadar değişikliği hayata geçirerek resmi açıklamaya yetiştirmek üzere kullanırken yapılacak olan yeniliğin ardından şirketin bu alanda büyük bir atağa geçmesi bekleniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.