İnstagram Reklamları Nasıl Engellenir?

/ 15 Kasım 2017 / 1.991 / yorumsuz
İnstagram Reklamları Nasıl Engellenir?

İnstagram Reklamları Nasıl Engellenir?

Diğer sosyal ağ sitelerinde olduğu gibi İnstagram sitesinin de en büyük gelir kaynaklarından birini sponsorlu reklamlar oluşturuyor. Ancak bu reklamlar çoğu zaman sosyal ağda gezinirken alakasız reklamlarla karşı karşıya kalmaya neden oluyor. İstemediğiniz reklamları engellemek istiyorsanız bunun için uygulayabileceğiniz son derece basit bir yöntem bulunuyor. Peki, İnstagram reklamları nasıl engellenir?

İnstagram Reklamları, İnstagram, Sosyal Medya, Sosyal Ağlar, İstenmeyen Reklamlar,

İnstagram Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

İlk olarak yapmanız gereken alakasız bir reklama denk geldiğiniz anda hemen bu reklamı bildirmek. Bunun için sizin ilgi alanınıza girmeyen bir reklam ile karşılaştığınızda hemen reklamın üst bölümünde yer alan sağ köşedeki üç noktalı butonu tıklayın. Karşınıza çıkan seçeneklerden Reklamı Gizle butonunu tıklayın ve ilgili reklamı neden görmek istemediğinizi sorgulayan ekranda “Uygunsuz” seçeneğini tercih edin. Bu sayede reklam sorunu yaşamadan İnstagram özet akışı almanız mümkün olacaktır.

Reklamları Tamamen Kaldırmak Mümkün Mü?

Hayır, ne yazık ki sizin yapacağınız bir işlemle İnstagram üzerinde yer alan tüm reklamları engellemeniz mümkün değil. Bu ancak İnstagram tarafından yapılabilecek bir işlemdir. Ancak uygulamanın en büyük gelirinin reklamlardan geldiği göz önüne alınırsa bunun yapılmasının çok olası olmadığı görülmektedir. Yukarıda yer alan işlem sayesinde ise ilginizi çekmeyen reklamları engelleyebilir, bu sayede özet akışını alırken daha rahat edebilirsiniz. Bu sayede ilginizi hiç çekmeyen ürünler hakkında reklam alma şansı yakalarken reklam sayısını büyük oranda azaltmış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular