İnternetten E-YDS Başvurusu Nasıl Yapılır?

/ 21 Aralık 2019 / 335 / yorumsuz
İnternetten E-YDS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yabancı dil bilginizi akademik olarak belgelediğiniz bir sınav olan YDS, yabancı dil bilgisi ihtiyacı olanlar için oldukça büyük önem taşıyor. Bu sınavın internet üzerinde online olarak yapılanına ise E-YDS deniyor. Lisansüstü eğitim görüp de, akademisyen olmak isteyen adayların E-YDS sınavında başarılı olmaları gerekmektedir. Öğrenime göre içeriği değişen İngilizce ve Almanca gibi türleri bulunan YDS sınavı yıl içerisinde sürekli belirli etaplarda düzenlenmektedir.

Elektronik ortamda düzenlenen E-YDS sınavına ise sadece belli ilerdeki belirli sayıda öğrenciler kabul edilmektedir. E YDS sınavında adaylar kalem kağıt yerine elektronik ortamda ter döküyorlar. ÖSYM’nin, koordinasyonunda olan tüm sınavlara Aday İşlemi Sistemi’nden başvuru yapılabiliyor. Sisteme giriş yapabilmek için Ais şifresi gerekmektedir. Şifreniz yoksa en yakın Ösym merkezinden edinebilirsiniz.

Herkes E-YDS’ye katılabiliyor mu ?

Üzgünüz ancak bu pek mümkün görünmüyor. Sınavın Türkiye’deki kontenjanı oldukça düşük. Sadece İstanbul Ankara Ve İzmir’den ortalama 5-6 bin kişi başvuru yapabiliyor.

Sınav ücretini yatırdıktan sonra E-YDS’ye başvuruda bulunabilir ve sınav tarihinde sınava girebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular