Netflix Pin Kodu Nedir Nasıl Açılır Kapatılır ?

/ 20 Aralık 2019 / 968 / yorumsuz
Netflix Pin Kodu Nedir Nasıl Açılır Kapatılır ?

Geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulunan Netflix, çocukları birtakım yetişkin içerikli ürünlerden korumak için önemli bir özelliği aktive etti. Aile değerlerine yüksek hassasiyet gösteren Netflix, Pin kodu hizmeti ile artık çocukların yetişkin içeriklere erişmemesini sağlayacak. Ebeveynlerin seçeceği bazı filmler ve dizilere ve ayrıca yine Netflix’in kontrol edeceği bazı yetişkin içeriklere sahip dizi ve filmlere pin kodu getirilecek ve böylelikle çocuklar yetişkin içeriklere erişemeyecek. Bu yazıda sizlere Netflix’in yeni aktive ettiği bu özellik hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Günümüzde çocukların yetişkin içeriklere ulaşımı oldukça kolay bir hal almaya başladı. Artık her evde internet olduğundan dolayı çocuklar müstehcen içeriklere çok kolay ulaşabiliyor. Bunun önüne geçmek isteyen Netflix, almış olduğu pin kodu önlemiyle en azından kendi platformunun barındırdığı yetişkin içerikleri çocukların izlememesi ve görmemesini sağlayacak. Çocuklar yetişkin içerikli dizi ve filmleri izlemek istediğinde ekrana pin kodu gelecek ve pin kodunu bilemeyen çocuklar bu dizilere veya filmlere erişim sağlayamayacak.

Netflix yetişkin içerik pin kontrolünü sistem üzerinden kolaylıkla aktive edebilirsiniz. Şifreyi unuttuğunuzda ise profil ayarlarına girip plan ayarlarının alt bölümünde yer alan ayarlar bölümüne gelin. Sonra karşınıza ebeveyn kontrolü çıkacak. Ebeveyn kontrolleri bölümünde hesap düzeyini kapattıığınız zaman otomatik olarak yetişkin içerikler için pin kodu girmenize gerek kalmayacak ve çocuklarınız evde veya yanınızda yok iken kolaylıkla yetişkin içerikleri seyredebileceksiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.