OTA Güncelleme Nasıl Yapılır?

/ 10 Temmuz 2018 / 3.625 / yorumsuz

Telefonunuz ile İlgili Bilmedikleriniz Olabilir Mi?

Teknolojinin hızlı bir şekilde yayılması ve kendini her geçen gün geliştirmesi ile beraber insanların hayatına giren yeniliklerin de ardı arkası kesilmeden devam ediyor. Artık hemen hemen her insanın elinde olan cep telefonları hem oyunları hem uygulamaları hem de sosyal medya platformlarına erişim nedeni ile hayatımızda önemli yere sahip materyallerden bir tanesi haline de gelmiş durumda. Hal böyleyken telefonlar ile ilgili olarak bilmemiz gereken pek çok şeyin hal var olduğu da söylenmesi gereken olgulardan bir tanesi.

İnternet Olmadan Güncelleme Mümkün

Özellikle cihazların güncellenmesi konusunda zaman zaman insanların zorluk yaşadığı ve genel olarak tek tek uygulamalar üzerinde güncelleme çalışması yaptığı da bilinen bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısı ile bunu otomatik olarak telefona yaptırmanın ve sadece tek tuşa basarak ve en önemlisi internet bağlantısına gereksinim duymadan telefonu güncellemenin mümkün olduğunun da bu noktada altını çizmek gerekiyor.

OTA Güncelleme Nasıl Yapılır?

OTA güncelleme ile beraber telefonunuza gelen bildirime tıkladığınız zaman güncellemeleri yapabilmeniz oldukça kolay. Tabi ki bu OTA güncellemesinin de dikkat edilmesi gereken bir yanı var. O da telefonunuzun şarjının yüzde 50’nin yukarısında olması. Eğer telefonunuz bu şarj oranının altına güncelleme esnasında düşerse güncelleme otomatik olarak iptal ediliyor ve dolayısı ile yazılıma da ciddi bir zarar verme potansiyeline sahip olabiliyor. Android OTA güncellemesini cihazlarınızın Ayarlar kısmına girerek Cihaz Hakkında bölümüne tıklayarak yapabiliyorsunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular