Pi Network Nedir Ne Kadar Güvenli Nasıl Kullanılır?

/ 16 Ocak 2021 / 3.123 / yorumsuz
Pi Network Nedir Ne Kadar Güvenli Nasıl Kullanılır?

Pi Network, yeni dijital paralardan biri olarak piyasaya çıktı ve şu aralar finans sitelerinde uygulamasının indirilmesi için yoğun bir teşvikle karşılaşıyoruz. Tabi kullanıcıların yaptığı reklamlar diyebiliriz. Referans usulü olarak çalışan ve kayıtta Facebook hesabıyla veya cep telefonuyla kayıt işlemi olan bu uygulamayla neler yapılıyor ve ne kadar güvenli sorusu kafalarda dolaşıyor.

Güvenirlik konusunda kimse bu uygulamaya garanti veremez ve verenlerde çıkar ilişki durumundan dolayı diyebiliriz. Çok sık pazarlama söylemleriyle karşılaşacaksınız. Siz ne anlarsınız, geleceğin Bitcoin’ i ve yarın şu kadar olduğunda görüşürüz diyenlerle karşılaşacaksınızdır. Şu an verilen ödül yarın paraya dönüştürüldüğünde sizden kimlik görüntüsü talep edilebilir. Bu çoğu güvenilir şirketlerde aynı şekildedir ama bunun ne kadar güvenli olduğunu bilemiyoruz. Bilgileriniz pazarlanabilir mi yoksa kendileri kullanır mı bunun garantisini kimse veremez.

Emin olmadığınız platformlardan işlem yapmamanızı öneririz. Bu yerin güvenli olup olmadığını bilmiyoruz ama güvensiz diye bir şeyde diyemiyoruz. Yalnız bilinen kripto sitelerinden biri sanırım bu yıl kapatma kararı aldı ve kullanıcılarının bir kısmı bundan haberi olmadı. İçerisinde yer alan kripto paralar ne yazık ki ellerinden gitti. Yani garanti verebileceğiniz yer sayısı çok azdır.
Pi’ yi test etmek isteyenler cihazlarının işletim sistemine göre mağaza uygulamasından aratıp yükleyebilirler. Pi Network indirme ve kullanımı için:
-Google Play (Android) ve App Store (iPhone) giriniz.
-Aratıp kurunuz.
-Facebook ya da telefon numarasıyla kayıt işlemini başlatınız.
Sizden referans olan kişinin davetiye kodunu girmeniz istenilecek. (Bu alanda çoğu sitede görebilirsiniz)


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.