Saf Android Nedir, Saf Android’in Dezavantajları Nelerdir?

/ 7 Kasım 2019 / 705 / yorumsuz
Saf Android Nedir, Saf Android’in Dezavantajları Nelerdir?

Bu yazımızda saf Android’in ne olduğu ve dezavantajlarının ne olduğu konusunda bilgi vereceğiz. Saf Android kısaca Android sisteminin en sade ve el değmemiş halidir. Telefon üreticisi firmaları tarafından Android sistem üzerinde oynanılıyor ve kendi arayüzleri tasarlanıyor. Kendi uygulamalarını oluşturup cihaza yüklüyorlar ve telefonun orijinalinde yüklü olarak karşımıza gelmesi gereken birçok uygulamayı kullanmıyoruz.

Kaldırmak için de Root yoluna başvuruluyor. Saf Android’in en güzel özelliklerinden biri de hızlı olmasıdır. Saf Android’in avantajlarından kısaca bahsedecek olursak, 3-4 kat daha hızlı bir telefonunuz olur. Güncelleme konusunda daha da ön plandadır. Sade bir arayüzü bulunuyor. Zamana karşı daha da kuvvetli. Gereksiz uygulamalar yer almıyor. Saf Android kullanan bazı telefon modelleri listesi de aşağıda yer almaktadır.

Mote X Phone
Google Nexus 4
Google Nexus 5
Google Nexus 5X
Google Nexus 6P
Galaxy S4 GE
HTC One M8 GE
HTC One GE
Xperia Z GE

Yukarıda saydığımız gibi saf Android’in birçok avantajı bulunmaktadır. Ancak dezavantajı olduğunu da belirtelim. Bu dezavantajlar arasında kişiselleştirme, özellik eksikliği seçenekleri yetersiz kalıyor. Bu nedenden dolayı üretici firmalar tarafından saf Android temel alınıp ihtiyaçlara göre özelleştirme yapılıyor. Üreticiler tarafından tüketicilere yararlı olacak özellikler ve uygulamalar entegre ediliyor. Bu yazımızda Saf Android hakkında sizlere bilgi verdik. Sizin saf Android hakkında düşünceleriniz nelerdir? Yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz..


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular