Sahte Samsung Galaxy S8 nasıl tespit edilir?

/ 24 Eylül 2018 / 708 / yorumsuz
Sahte Samsung Galaxy S8 nasıl tespit edilir?

Sahte Samsung Galaxy S8 ve S+ hakkında

 

Şüphesiz en çok beğenilen telefon modelleri arasında yer alan Galaxy S8 ve S8+ piyasada oldukça yaygın fakat orjinal ürünü nasıl satın alabileceğimiz konusunda muammalar söz konusu,bu belirsizliği ortadan kaldırmak için bir çalışma yaptık ve aşağıda siz değerli okuyucularımıza sahte ürünü eleyip doğru ürüne ulaşma konusunda püf noktalardan bahsettik.

 

S8’in kopyaları

 

Herkesin bildiği gibi, Çin’de çok fazla sahte ürün bulunur.Telif hakları ve ilgili yasalar, şirketler arasında işbirliğine yada dışarıdan gelen etkiyle haksız rekabete izin veren ortam hazırlar.

Popüler akıllı telefonların kopyalarının çoğu, ucuz bir ürün sağlamayı ve mümkün olduğunca tasarımı korumayı amaçlamaktadır. Tabii ki, detaylardaki kusurlar hızla fark edilir.Kopyası(sahtesi) olduğunu bile saklamaya çalışmayan bazı üreticiler var. Bunun iyi örneklerinden birkaçı Goophone S8 veya HDC Space S8+ neo.

Her iki cihaz da yaklaşık 100 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Bu nedenle,fiyat noktasında daha ucuzunu bekleyemezsiniz. S8‘in sahte formu ile bir Moto E4‘e sahip olmak gibi.

 

 

 

 

Galaxy S8 vs sahteleri: Karşılaştırmada teknik özellikler

 

SAMSUNG GALAXY S8 GOOPHONE S8 HDC UZAY S8 ARTI NEO
İŞLETİM SİSTEMİ Android 7.0 Nougat Android 6.0 Marshmallow Android 7.0 Nougat
GÖRÜNTÜ 5.8 “WQHD 18 5: 9  5.5 “960×540 –  6.0 “1280×720 HD
İŞLEMCİ Exynos 8895 / Snapdragon 835 –  MTK6580 Dört Çekirdekli MTK6580 Dört Çekirdekli
VERİ DEPOSU 4 GB 1 GB 2 GB
DAHİLİ DEPOLAMA 64 GB 8 GB 8 GB
PİL 3000 mAh 2,200 mAh   1,700 mAh
KAMERA 12 MP (arkada), 8 MP (ön) –  12 MP (arkada), 5 MP (ön) 12 MP (arkada), 5 MP (ön)
BAĞLANTI HSPA, LTE, NFC, Bluetooth 5 3G, Bluetooth Wi-Fi: IEEE 802.11 b / g / n / ac 3G Bluetooth, Wi-Fi: IEEE 802.11 b / g / n / ac
FİYAT ~ 600 $ ~ 100 $ ~ $ 115

 

S8’in sahte bir versiyonunu tespit etmek

 

Herhangi bir ürün satın almadan önce, şartname tablolarına daha ayrıntılı bir bakış sağlayacağız. Teknik özelliklerin üreticinin resmi web sitesinde sağladığına uygun olup olmadığını doğrulamak önemlidir .

Bazı web siteleri , S8‘in orijinaliyle aynı özelliklere sahip bir “tam” kopyasını bile sunar .Aynı özelliklere sahip olduklarını iddia etseler bile, cihazın içindeki bileşenlerin aynı olduğunu düşünmüyorum. Örneğin, kameraların 12 MP olsa bile gerçek S8 ile aynı görüntü kalitesini sunmadığından eminim.

 

 

 

Sahte ürün almamanız ve kopyaları tespit etmeniz için gereken ayrıntılı listeyi veriyoruz

 

1. Parmak izi sensörünün kameranın sağında olduğundan ve  başka yöne doğru olmadığını doğrulayın.
2. Ekranın kenarlara ulaşması ve çirkin bir siyah kenarlığı olmaması gerekir.
3. Yapabiliyorsanız, aygıtı açın ve yazılım sürümünü kontrol edin. Ayrıca işlemci ve RAM miktarı gibi donanım bileşenlerinede bakabilirsiniz.
4. Fiyatlara dikkat edin. 50 $ azalırsa, bu iyi görünüyor, ama 100 $ ‘dan fazla bir şey muhtemelen bir aldatmacadır.                                                                                                                                                                                       5. Bazı web siteleri, cihazı ucuz bir fiyatla sunar, bunun için ödeme yaparsınız ve sonra size stokları olmadığını ve başka bir cihaz isteyip istemediğinizi sorarlar.Bir aldatmaca olabileceğinden, herhangi bir şey satın almadan önce çevrimiçi mağazadaki diğer kullanıcıların yorumlarını araştırın. Ayrıca satıcının itibarını kontrol etmek için TrustPilot.com gibi sitelere bakın .


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular