Samsung, eski telefonlarını mahkeme kararına göre güncellemek zorunda değil

/ 7 Kasım 2018 / 415 / yorumsuz
Samsung, eski telefonlarını mahkeme kararına göre güncellemek zorunda değil

 

Samsung Hollanda’da Davayı Kazandı

 
Eski bir telefona takılı kaldığınızda, genellikle telefonunuzu en son işletim sistemine ve göze çarpan güvenlik delikleri olmadan yazılım güncellemesi yapmayı umuyorsunuz. Bazı üreticiler ve taşıyıcılar, altı aydan daha eski telefonların güncellenmesi söz konusu olduğunda diğerlerinden daha iyi bir iş yapıyorlar, Fakat Hollanda’daki bir mahkemeye göre bunu yapmak için gerçek bir yükümlülük yok.

Samsung eski cihazları güncellemek için mahkemeye gitti ve mahkeme Samsung’un eski cihazlarını güncel tutması gerekmediğine karar verdi. Davaya başvuran tüketici grubu, Samsung’un bir telefon satışından sonra dört yıl boyunca güncellemeler sunması gerektiğini iddia etti ve Samsung bu güncellemeleri zamanında dağıtmıyordu.

Samsung’un karşı argümanı, web sitesinde açıkça listelenen iki yıllık güncellemeyi sunduklarını açıkça belirtmişlerdi. Yani iki yıl yeterli mi? Tamamen alakasız. Mahkeme Samsung’un lehine karar verdi, çünkü tüketici  grubu tarafından yapılan iddialar, güvenlik kusurlarında olduğu gibi ya da cihazı güncellemenin mantıklı olacağı noktadan geçen hatalar gibi “gelecekteki eylemler” hakkında tartıştı. Her şeyden önce, tüm davanın etrafını denemeye ve temellendirmeye yönelik aptalca bir argüman ve onlar için işe yaramadı.

Her iki argümandan da geçerli noktalar olduğunu düşünüyorum, fakat tüketici açısından bakıldığında, iki yıldan fazla güncelleme almanın faydası var, özellikle de güncellemeleri zamanında almak güzel.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler