Samsung Galaxy Note 8’de kilit açma yöntemi nasıl değiştirilir?

/ 19 Eylül 2018 / 1.808 / yorumsuz
Samsung Galaxy Note 8’de kilit açma yöntemi nasıl değiştirilir?

Samsung Açıklama ve Öğretici Kısmında Ayrıntılardan Kaçınıyor

Samsung Galaxy Note 8‘iniz hem çok yönlü hem de güvenlidir.Samsung, telefonunuzu güvenli hale getirmek için birçok yol içeriyor.Cihaz tanıtımı, seçenekler hakkında biraz fikir veriyor, ancak açıklama ve öğretici kısmında yeterli ayrıntıya girmiyor.Neyse ki, Samsung Galaxy Note 8‘de kilit açma yöntemini nasıl değiştireceğinizi gösterebiliriz.

Geri dönüp kilit açma yöntemleri arasında nasıl geçiş yapıyorsunuz? Adımları gözden geçirelim ve telefonunuzu en iyi şekilde nasıl güvende tutacağınızı gösterelim.

Mevcut kilit yöntemleri

Samsung Galaxy Note 8‘de 8 çeşit kilit açma yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan 5 tanesi klasik yöntemlerdir, diğer 3 tanesi ise biyometrik koruma sağlar.

Kaydırmak: Tek gereken kilit ekranından ana ekranınıza gitmek için hızlıca kaydırmadır. Çok kolay ve kullanışlı, ama dua et, telefon çalınmıyor.
Desen: Bir desen, kolaylık ve güvenlik arasında en iyi dengedir. Bir desen oluşturmak için noktaları eşleştirebileceğiniz 9 noktalı kare görüntülerdir.
PIN: Eski moda mısınız? Sadece bir PIN numarası seçin ve telefonunuzu güvende tutun.
Şifre: Daha fazla güvenliğe mi ihtiyacınız var? Benzersiz bir şifre oluşturmak için her türlü karakteri birleştirin.
Hiçbiri: Güç düğmesine basın ve doğrudan ana ekranınıza gidin. Bu kadar.
Yüz tanıma: Telefon, benzersiz yüz özelliklerinizi inceleyecek ve kimliğinizi tanımak için ön kamera kullanacaktır. Samsung, yöntemin yeterince iyi bir resim veya çok benzer bir kullanıcı tarafından aldatılması konusunda uyarıyor.
Parmak İzi Tarayıcısı: Listedeki en güvenli yöntem budur. Parmak izleri insanları tanımlamak için en güvenli yollardan biri olarak kullanılmıştır. Samsung Galaxy Note 8‘in bir sensörü vardır.
İris tarayıcı: Parmak iziniz gibi, irisiniz kopyalamak için eşsiz ve son derece zordur. Samsung Galaxy Note 8, gözünüzün renkli alanındaki deseni tanımak için bir IR LED ve bir İris Kamera kullanır.

Kilit açma yöntemi nasıl değiştirilir


Metodunu  seçtin mi? Şimdi Samsung Galaxy Note 8’de kilit açma yönteminin nasıl değiştirileceğini tam olarak öğrenmenin vakti geldi.

Ayarlar uygulamasına erişin.
Ekranı ve güvenliği kilitle” yi seçin.
Ekran kilidi tipi” seçeneğini seçin.
Daha önce bir güvenlik önleminiz varsa, kimlik bilgilerinizi girin.
Tüm seçenekler ekranda ortaya konacaktır. Tercih ettiğin birini seç.
Bundan sonra talimatları izleyin. Her seçeneğin farklı bir süreci vardır. Biyometrik çözümler için parmaklarınızı, gözlerinizi veya yüzünüzü kaydetmeniz gerekecektir. Ek olarak, bazı yöntemler ikincil bir güvenlik seviyesi gerektirir (ilk seçimin çalışmadığı zamanlarda kullanmak)için. Örneğin, parmak izi okuyucuyu ve bir PIN’i kullanıyorum.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.