Samsung Notebook 9 Serisi Tanıtıldı

/ 18 Aralık 2017 / 727 / yorumsuz
Samsung Notebook 9 Serisi Tanıtıldı

Samsung Notebook 9 Serisi Tanıtıldı

Dizüstü bilgisayar platformunu genişletme yolunda adım adım ilerleyen Samsung, Notebook 9 serisini tanıttı. Tanıtılan serinin içinde mobil platformda kolayca kullanılabilecek modeller yer alıyor.

Üç Yeni Model Açıklandı

Samsung, 2017 yılı içerisinde Notebook 9 serisini yenileyip, 2018 yılında da birtakım yenilikler ile karşımıza çıkacak. Firma, CES etkinliğini beklemeyip üç yeni modeli açıkladı. Modeller arasından Notebook 9 Pen modeli, 13.3 inç, 2-in-1 özelliğinde olup S Pen kalemini içeriyor.

Samsung Note 9 Pen’i, Intel’in 8. Nesil Core i7 işlemileri, 16GB’a kadar RAM ve 512 GB SSD hafıza ile güncelliyor. 1920 x 1080 olan ekran çözünürlüğü, daha yüksek bir çözünürlük seçeneği olmaması noktasında hayal kırıklığına neden oluyor. Lenovo’nın yoga tabletlerinde olduğu gibi Samsung’un Notebook 9 Pen modeli de tablet ya da çizim amaçlı olarak kullanılmak üzere farklı yönlere kaydırılabiliyor. Windows 10’a sadece yüzünüzle giriş  yapmada kullanılacak bir Windows Hello ile birlikte microSD, klasik USB girişi, tekil USB- girişi ve HDMI girişi bir araya toplanıyor.

En Büyük ve Güçlü Batarya Kullanılıyor

Klasik Notebook 9 modellerini yenileyen Samsung, ekran boyutlarını 13.3 inç ve 15 inç olarak yeniliyor. İki model de Intel’in 8. Nesil Core i7 işlemcilerine, 16 GB’a kadar RAM’e ve 1 TB’a kadar SSD hafızaya sahip oluyor. İki modelin de paneli 1920 x 1080 boyutlarında olup, her bir varyantı USB 3.0 girişleri, HDMI girişi, microSD hafıza, tekil USB-C  girişi ile donatılıyor. Yeni modellerde en büyük ve en güçlü batarya kullanılıyor. 75W Hexacell bataryası ile batarya ömründe önemli bir artış söz konusu olacak. Modeller, 2018 yılından itibaren satışa sunulacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular