Samsung’dan ters çentik patenti şaşırttı!

/ 21 Ekim 2019 / 40.085 / yorumsuz
Samsung’dan ters çentik patenti şaşırttı!

Samsung’un kısa süre önce ters çentik ekran patenti aldığı ortaya çıktı. Tasarım konusunda açıkçası şık durmayan bu çentik tasarımı sadece bir fikir gibi kalacak diyebiliriz.

Akıllı telefonlarda son zamanlarda matadorbet çentik olayı çok popüler bir hale geldi. Samsung ise bu durumda sınırlı kalmayarak delikli ekranı veya kamera alanını dolduran bir çentik seçmiş durumda. Samsung 2020’de S11’i tanıtacak ve ekranını bir adım daha öteye taşıyacak. Şirketin 2018’de başvurmuş olduğu yeni bir patent daha gündemde büyük yankı uyandırdı. Açıkçası önemli bir konu diyebiliriz. Yeni patentinde matadorbet çentik tasarımı değişiyor gibi duruyor. Ekran supertotobet boyutunun daha fazla geniş olması için çentik ekranın üstünde yer alabilir. Şimdilik bir iddia olarak karşımızda matadorbet durduğunu belirtelim.

Ancak bu çentiğin sadece fikir olarak kalacağı bekleniyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.