Şarj Kablosu Neden Uzun Değil?

/ 13 Temmuz 2019 / 306 / yorumsuz
Şarj Kablosu Neden Uzun Değil?

Teknoloji ilerledikçe, teknolojiye olan merakımız daha da artıyor ve birçok kişi gününün yarısını telefonlarda, tabletlerde, bilgisayarlarda geçiriyor. Özellikle telefon bizim için daha kullanışlı olduğu için, daha sık tercih ediyoruz. Telefonda vakit geçirirken şarj probleminin ortaya çıktığını da görüyoruz ve bu çoğumuz için bu durum başlı başına bir problem.

Oturacağımız yeri bir süre sonra şarj kablosu ve priz seçiyor. Ancak bu durumun bir çözümü geliştirildi ve şarjdan yana sıkıntılı olan kişiler bu çözümü kullanabilir. Çözüm yolu; Powerbank kullanmak olacaktır.

Powerbank cihazlar sayesinde oturduğunuz yerden cihazınızı şarj edebiliyorsunuz. Şarj kablolarının kısa olmasının sebebi ise, tehlikelerin önüne geçmek içindir. Örnek olarak telefonunuzu şarj ederken yıldırımın oluşturduğu akım şarj adaptörüne geçer ve oradan da telefonunuza geçerek hayati tehlike riskini arttırır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular