Su Altında Fotoğraf ve Video Çekebilen Ekipmanlar Hangileri?

/ 24 Temmuz 2018 / 1.640 / yorumsuz
Su Altında Fotoğraf ve Video Çekebilen Ekipmanlar Hangileri?

30Su Altında Fotoğraf ve Video Çekebilen Ekipmanlar Hangileri?

3 tarafı denizlerle çevrili olan, cenneti andıran çok sayıda tatil merkezine ev sahipliği yapan Türkiye’de tatil denilince tabi ki aklımıza ilk deniz geliyor. Bütün bir yılın yorgunluğunu atmak ve yeni döneme çok daha dinlenmiş bir başlangıç yapabilmek için tatile çıkmak şart olarak görünüyor. Sizde yaz tatilinizi deniz kıyılarında geçirmeyi tercih ediyorsanız bu sene yaz tatiline çıkmadan önce en az güneş kremi kadar önemli olan su altında fotoğraf ve video çekmenize olanak sağlayan ekipmanları almayı unutmayın.

Su Altında Fotoğraf ve Video Nasıl Çekilir?

Günlük hayatımızda akıllı cep telefonları sayesinde her anımızı sürekli çekilen resimlerle ölümsüz hale getirebiliyoruz. Peki, bu özelliği neden su altında da kullanmayalım ki? Su altında fotağraf çekmek için aparat satılırken yine su altı fotoğraf çekimi ve video çekimi için özel olarak üretilen pek çok cihazda bulunuyor. Özellikle de bu alanda akla ilk gelenler GoPRo kameraları öne çıkmayı başarıyor. Aksiyon kameraları denildiğinde dünyanın tartışılmaz lideri olan marka GoPRo Hero 6 Black modeli ile en zor beğenen kişileri bile tatmin etmeyi başarıyor. Daha önceleri suya dayanıklılık kapları kullanan model son modelinde housing kabı olmadan da bu özelliği yaşamanızı sağlıyor.

 

Su Altında 4K Video Çekimi Yapmak Mümkün Mü?

Suyun altında yer alan güzellikleri herkesle paylaşmak isteyen kişilere yönelik olarak üretilen GoPro Hero 6 Black aksiyon kamerası ile su altında 4K kalitesinde videolar çekmenize olanak sağlanıyor. Su altı fotoğraf çekimi ise HDR kalitesi ile yapılıyor. Buna ek olarak aralarında Sonny, Philps ve Canon gibi dev markaların da yer aldığı çok sayıda alternatif marka ve model seçeneği de bulunuyor.

Su Altı Fotoğraf Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Su altında fotoğraf ve video çekebileceğiniz cihazlar arasında yer alan Sony DSC-TX30 Dijital Fotoğraf Makinesi bin lira civarındaki fiyatı ile ekonomik bir seçenek sunuyor. CANON PowerShot D20 su altı fotoğraf makinesi 1.400 liralık fiyat etiketi ile satışa sunulurken Nikon CoolPix AW120 fotoğraf makinesi ise 16 MP çözünürlüğü ve 18 metreye kadar suya dayanıklılığı ile öne çıkıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz