Facebook AR Reklamları Ne Demek?

/ 23 Temmuz 2018 / 1.081 / yorumsuz
Facebook AR Reklamları Ne Demek?

Facebook AR Reklamları Ne Demek?

Facebook yeni özellikler ile müşterilerinin güvenliklerini sağlamak için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu amaç için tanıtılan yeni özelliklerden biride Facebook AR reklamları olarak öne çıkıyor. Facebook üzerinden alışveriş yapmayı tercih eden kişilerin güvenliklerini sağlamak amacı ile geliştirilen bu yeni özellik için test aşamasına gelindi. Peki, Facebook AR reklamları ne demek?

Facebook AR Reklamları Nedir?

2004 senesinde ilk çıktığında arkadaşların birbirlerini bulmalarını sağlamak amacı ile geliştirilen basit bir uygulama olarak yola çıkan Facebook her gün yeni özellikler ekleyerek büyümeye devam ediyor. Bugün dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Facebook AR reklamları özelliği için tanıtım gerçekleştirdi. Bu özellik ilk olarak Amerika’da test edilecek ve ardından geliştirilerek kademeli olarak tüm kullanıcılara dağıtılacak. Bu yeni özellik ile beraber dijital reklamlarda yeni bir boyut atlamış olacak.

Facebook AR Reklamları Nasıl Kullanılır?

Facebook yönetimi tarafından bu özellik kademeli olarak tüm kullanıcılara yayımlanacak. Kullanıcı geliştirilen yeni özellik sayesinde reklamda satışı yapılan bir ürünü gidip denemeden üzerinde görerek satın alma imkânı yakalayacak. Yani yüz filtrelerine benzer bir şekilde satın alınmak istenen kıyafetler tüketicinin üzerine yansıtılacak ve tüketici bu sayede satın aldığı ürün geldiğinde üzerine giydiği anda kötü bir sürpriz yaşama riskinden kurtulmuş olacak. Facebook AR reklamları özelliği Türkiye’ye ne zaman gelecek konusunda ise net bir tarih açıklaması bulunmuyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.