Netflix Nedir Ücretlimi?

/ 24 Temmuz 2018 / 3.263 / yorumsuz
Netflix Nedir Ücretlimi?

Netflix

Dünya genelinde 130’dan fazla ülkede yayın yapan Netflix Türkiye pazarına da hızlı bir giriş yaptı. Son derece etkin bir pazarlama yöntemi ile tüm Türkiye’nin dikkatini çeken Netflix aynı zamanda düzenlediği kampanyalar ile dizilerin takipçisi olan kişilere de son derece cazip seçenekler sunuyor. Peki, Netflix nedir, ücretli mi, nasıl kullanılır, neler sunuyor?

Netflix Nedir?

Amerika merkezli olarak kurulan Netflix global çapta hizmet veren internet tabanlı film ve dizi izleme paneli, medya içerik sağlayıcıdır. İlk kurulduğu dönemde Amerika’da DVD kiralama hizmeti veren firma daha sonra DVD’lere olan ilginin azalması ile internet sektörüne giriş yapmış, yeni yatırımlarla internet üzerinden hizmet vermeye başlayarak sunduğu hizmetleri her geçen gün çeşitlendirerek büyük bir ivme kazanmıştır. 1997 senesinde kurulan şirket şu anda alanında dünyanın en güçlü markası konumundadır.

Netflix Ücretli Mi?

İnternet TV servisi olarak hizmet vermeye devam eden Netflix ücretli olarak hizmet veren bir platform. Ancak talep edilen ücretler internet tabanlı hizmet vermesi nedeni ile son derece uygun. Yine kullanıcıların kendilerine en uygun olan fiyatları belirleyebilmeleri için alternatif ödeme seçenekleri de bulunuyor. Buna ek olarak platformu ilk kez kullanacak kişiler için Netflix bir ay ücretsiz kullanım hakkı veriyor. 1 ayık süre zarfında platformu beğenmeyen kişiler otomatik olarak sistemden çıkabiliyor ya da seçmiş oldukları paketle kullanıma devam edebiliyor. Netflix ücretsiz deneme hakkı dolan kişiler için biri 15,99 lira, biri 27,99 lira ve biri de 39,99 lira olan 3 farklı paket seçeneği sunuyor.

Netflix Nasıl Kullanılır?

Netflix kullanımı son derece basit. Platformdan yararlanmak için internet bağlantınız olması yeterli oluyor. Daha sonra akıllı cep telefonu, tablet, akıllı televizyon ya da dizüstü bilgisayarınızdan Netflix internet sitesine giriş yapıp Netflix kullanıcı adı ve şifresi bilgilerinizi doğrulayarak hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Burada yer alan menüleri kullanarak izlemek istediğiniz içeriği seçerek hemen dizi ve film keyfi yaşamaya başlayabiliyorsunuz.

Netflix’te Neler Var?

Sınırsız film ve televizyon programı izlemenize olanak sağlayan platformun en iddialı olduğu konu kesinlikle diziler olarak öne çıkıyor. Kanal dünyanın en popüler dizilerine yer verirken aynı zamanda sadece kendi platformunda yer alan özel dizileri de barındırıyor. Yani bazı dizileri izlemek için mutlaka Netflix üyeliği olması gerekiyor. Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan Netflix dizi konusunda ki iddiasını takipçilerine katlarken içerik konusunda da her geçen gün kendisini geliştirmeye devam ediyor. Her gün içeriklerini yenileyen Netflix bu alanda neden bir dünya markasına dönüştüğünü kanıtlarken birçok içerik içinde Türkçe dil seçeneği sunmuş durumda. Yani alt yazı sorununu yavaş yavaş çözüyor ve Türkçe dublajlı film ve dizi seçenekleri her geçen gün artmaya devam ediyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz