Taksit ile Telefon Almak için Başvurulacak Yöntemler

/ 7 Temmuz 2019 / 837 / yorumsuz
Taksit ile Telefon Almak için Başvurulacak Yöntemler

Teknoloji ilerledikçe akıllı telefonların en iyisine sahip olmak istiyoruz. Ancak akıllı telefonların fiyatlarında olan yükseliş çoğu kişinin telefon almasına engel oluyor. Yeni çıkan modeller amiral gemisi olunca da çoğu kişi bu telefonlara sahip olmak istiyor. Ancak fiyat oranından kaynaklı olarak peşin telefon alma fikri yok oluyor.

5000 TL sınırını geçen akıllı telefonları nakit olarak satın almak çoğu kişinin işini zorlaştırıyor. Taksitli telefon yasası da akıllı telefon konusunda birçok engel çıkarıyor. Geçen sene çıkarılan yasaya göre akıllı telefonlarda taksit imkanı sunulmuyor ve aynı zamanda kredi kartı ile taksitli telefon olmak yasaklandı. Durum bu şekilde ilerleyince nakit bir şekilde ya da kredi kartı ile telefon almamız zorlaşıyor.

 

Ancak bazı yöntemler sayesinde taksit ile telefon almanızı sağlayabilirsiniz. Taksit için başvurulan ilk yöntem alışveriş kredisi olacaktır. Alışveriş kredisi sayesin, telefon için kredi çekiyor ve taksitli bir şekilde aldığınız cihazın ödemesini yapabiliyorsunuz. Telefonu alacağınız mağazanın anlaşmalı olduğu bankadan kredi çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bankanın kredi bölümüne başvurabileceğiniz gibi telefon numaranız ve TC kimlik numaranız üzerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem dışında operatör üzerinden de telefon alma yöntemi vardır. Operatörünüz ve faturanıza bağlı olarak, operatör mağazanızdan akıllı telefona sahip olabilirsiniz. Faturanızın üzerine ek olarak taksit yapabilirsiniz ve her ay faturanızla beraber telefon taksitinizi ödeyebilirsiniz. Ya da tanıdığınız, bildiğiniz bir mağazaya giderek, akıllı telefona sahip olabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular