Telefonu Şarj Ederken Çok Isınıyor!

/ 14 Ağustos 2019 / 632 / yorumsuz
Telefonu Şarj Ederken Çok Isınıyor!

Telefonunuzu şarja taktığınız zaman fazla ısınıyorsa bu durumun sebeplerinden bahsedeceğiz. Akıllı telefonlarda beklenmediğiniz bir anda fazlasıyla ısınma gerçekleşir. Bazen cihazınızın patlayacak kadar ısındığını fark edersiniz.  Bu ısınmanın sebeplerini dikkate alarak önlem almanızı tavsiye ederiz. Akıllı cep telefonuyla oynadığınız zaman ısındığını fark edersiniz. Telefonlarda olan ısınma normal olarak görülür ama cihazınız sürekli ısınıyorsa bu duruma karşı önlem almanız gerekmektedir.

Telefonunuzun neden ısındığının kaynağını bulmanız gerekiyor. Bataryadan kaynaklı olarak ısınmalar gerçekleşebilir. Eğer cihazınızın arka kısmı sürekli sıcak ise bataryadan kaynaklıdır. Bataryanızı çıkararak telefonunuzu soğutabilirsiniz. Fakat bu çözüm değil ise bataryanızı değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Bataryanızın orijinal olup olmadığından emin olun.

Şarj cihazınızla alakalı olarak ısınmalar gerçekleşebilir. Eğer şarja taktığınız zaman ısınma oluyorsa şarj cihazından kaynaklıdır. Ancak şarjda cihazınızla oynamak da telefonunuzun ısınmasına sebep olur. Kısacası cihazınız şarjdayken oynamamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer oynamadığınız halde ısınma yaşanıyorsa, şarj cihazınızdan kaynaklıdır ve şarj cihazınızı değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Yukarıda olan sorunlar dışında telefonun kendisinden kaynaklı da ısınmalar yaşanabilir. Eğer batarya ve şarjdan kaynaklı sorun çıkmıyorsa telefonla alakalıdır. Cihazın donanım kısmında oluşan sorundan dolayı telefonunuz ısınır. Bu sorunu sürekli yaşıyorsanız telefonunuzu teknik servise göndermenizi tavsiye ediyoruz. Teknik servise göndermediğiniz takdirde telefonunuzda kapanmalara, sorunlara neden olabilirsiniz. Son olarak telefonunuzla sürekli oynamanız da ısınmaya neden olur. Telefonunuz ısındığı zaman dinlenmeye almanızı tavsiye ederiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular