Telefonum Kapalıyken Alarm Çalar mı?

/ 12 Temmuz 2019 / 332 / yorumsuz
Telefonum Kapalıyken Alarm Çalar mı?

Bu yazımızda telefon kapalıyken alarm çalar mı sorusunun cevabını vereceğiz. Sabah işe giderken, okula giderken, erken kalkmamız gerekirken ya da bir hatırlatma saati olduğu zaman alarm kurarız. Telefonumuzun şarjının az olmasından kaynaklı olarak ya da telefonumuz kapandığı zaman alarmımızın çalıp çalmayacağını merak ederiz.

Merak edilen bu sorunun net bir cevabı yoktur. Çünkü teknoloji ilerlediği için bazı telefonlar bu özelliğe sahiptir ancak bazı telefonlarda da bu özellik yer almamaktadır. Kısacası işletim sistemlerine ve telefon modeline göre değişiklik gösterebilir. Bazı cihazların şarjının bitmesi ya da telefonun kapalı olması sonucu kurulan alarm çalışır.

Sadece yeni nesil telefonlarda bu durum yer almaz aynı zamanda eski nesil akıllı telefonlarda kapalıyken alarm çalabilir. Örnek olarak Nokia’nın eski nesil cihazlarında telefon kapalıyken alarm çalma durumu vardır. Bazı cihazlarda ise telefon kapalıyken çalıştırmak mümkün değildir. Telefon kapalıyken alarmın çalışması için bir uygulama da yer almamaktadır. Bu tarz cihazlarda da sistemin kapalı olması sonucu uygulamalar çalışmaz ve kapalıyken alarm da çalışmaz.

Telefonunuzu kapatmak ve aynı zamanda alarmınızın çalmasını istiyorsanız, cihazınızı uçak moduna almanız yeterli olacaktır. Uçak moduna geçtiğiniz zaman sizi arayan kişiler size ulaşamaz ve telefonunuz kapalı konumunda olur aynı zamanda kurmuş olduğunuz alarm da çalışır. Uçak modu dışında başka uygulayabileceğiniz bir yöntem yer almamaktadır. Cihazınız uyumlu değil ise kapattığınız zaman ayarladığınız alarm iptal olur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular