USB Aygıtı Tanınmadı Hatasının Çözümü Nedir?

/ 3 Haziran 2021 / 609 / yorumsuz
USB Aygıtı Tanınmadı Hatasının Çözümü Nedir?

USB aygıtları günlük hayatımızda çok işe yarar. Ancak, özellikle windows işletimli cihazlarda birçok kez ‘USB aygıtı tanınmadı’ sorunuyla karşımıza çıkmaktadır. Peki bu sorun nasıl çözülür?

Sandisk 32 GB USB 3.0 Bellek - A101

Bu tür sorunlar donanımsal ya da yazılımsal olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bunun için ilk tavsiyemiz dış sabit sürücüyü yeniden bağlamanızdır. Bunun için, başlat üzerinden aygıt yöneticisini aratın. Daha sonra, donanım listesinden disk sürücülerine tıklayın. Burada sorunun olduğu USB aygıtını kaldırın. Sorasında yeniden aygıtı takın. Diğer bir yöntem tüm seri port cihazları kaldırın. Bunun için, aygıt yöneticisinde, evrensel seri veri yolu denetleyicilerine basın. Burada yer alan tüm donanımları sağ tıklayarak tek tek kaldırın. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Oem Mini Usb 5 Pin Şarj Ve Data Kablosu 50 Cm Kablo Fiyatı

Diğer bir çözüm yolu ise başlat kısmına regedit yazın. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor kısmına sağ tıklayarak değiştir seçeneğini seçin. Değer verisi kutusuna, 4 yazın, Onaltılık seçeneğine tıklatın. Eğer bu seçenek seçili değilse. Ve ardından tamam’a basın. Ayrıca güncellemeleri kontrol etmeyi unutmayın. Bunun için başlat kısmına windows update yazın ve güncellemeleri denetle kısmına basın. Eğer yeni bir güncelleme mevcutsa, karşınıza çıkacaktır. Bazende sorun donanımsal olabilir, bu yüzden aygıtı farklı bir cihaza takıp bağlanmasını deneyin. Eğer başka cihazda çalışıyorsa sizin cihazınızda bir sorun var demektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular

Yorum yaz