Video boyutunu nasıl küçültebilirim?

/ 19 Aralık 2018 / 1.136 / yorumsuz
Video boyutunu nasıl küçültebilirim?

 

Video boyutu nasıl küçültülür?

 

Bir videonun boyutunu azaltmak, içerik oluşturuyorsanız sahip olmanız gereken önemli bir ihtiyaçtır ve haliyle böyle bir yardımcı programa ihtiyaç duymalısınız. Dosya boyutunu küçültmek, yükleme yaparken kolaylık sağlayacaktır.

Windows, Mac ve Linux gibi çeşitli platformlarda kullanılabilen ücretsiz, açık kaynaklı bir video kod dönüştürücü olan Handbrake adlı bir araç kullanacağız. Ayrıca ilginizi çekebilecek Fotoğrafları sıkıştırmak için 3 ücretsiz Android uygulaması adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Video boyutunu küçültme

 

* Handbrake web sitesine gidin, yazılımı indirin ve makinenize kurun.

 

 

* Masaüstünde çift tıklatarak Handbrake’i açın ve sol üst köşedeki kaynak seçimi altındaki ‘Dosya’ düğmesini tıklayın.

 

 

* Boyutu küçültmek istediğiniz videoya gidin ve açın.
* Başlamak için dosya hedefimizi ayarlayalım. İsteğiniz işlendikten sonra dosyanın biteceği yer burasıdır. Ekranın sağ alt köşesinde ‘Gözat’ a basarak bu konumu düzenleyebilirsiniz.

 

 

* Videonuzu nereye kaydetmek istediğinizi seçin, ardından videonun çözünürlüğünü ayarlayabileceğiniz Boyutlar sekmesine gidin.

 

 

* Videonun genel kalitesini değiştirmenize izin veren bir kaydırma çubuğu bulacağınız video sekmesine gidin. Video Codec’ini de buradan değiştirebilirsiniz.

 

 

* Daha sonra video çıktısının nasıl olacağını görmek için programın üstündeki çubukta Ön izleme düğmesini kullanabilirsiniz, böylece doğru şekilde dışa aktarmadan önce herhangi bir değişiklik yapabilirsiniz.

Geri dönüp ön izleme beğeninize kadar ayarları ayarlayabilirsiniz. Videonun kalitesi ne kadar düşük olursa, dosya boyutu o kadar küçük olur, bu nedenle mutlu bir kalite/boyut ortamı bulana kadar bir oyun oynayın.

Videonuzu seçtiğiniz ayarlarla dışa aktarmak için pencerenin üst kısmındaki ‘Başlat kodla’ düğmesine basın. İşlem tamamlandıktan sonra, daha önce seçtiğiniz çıktı hedefinizde dosyayı bulacaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular