Volvo’dan ilk Android Automotive araç geliyor!

/ 7 Mayıs 2019 / 585 / yorumsuz
Volvo’dan ilk Android Automotive araç geliyor!

Volvo 2020 yılında elektrikli aracı tüketiciye sunacak ve Polestar 2, Android automotive OS kullanacağı açıklandı. Böylelikle ilk Automotive  OS kullanan araç listesinin başında yer alacak. İşte detaylar…

Şimdiye dek bazı otomobile üreticileri araçlarında eğlence ve bilgi sistemlerinde Android donanımlar kullanmıştı. Ancak hiçbirinde Google’ın sürümleri yoktu. Bu bakımdan Google’ın Automotive OS’u piyasaya sunmasından sonra bazı değişiklikler olacak. Volvo’nun yakın zamanda çıkması beklenen elektrikli aracı Polestar 2, Android Automotive sunacak. Google’ın geliştiricileri Automotive için uygulama geliştirme önerisinde bulunuyor.

Android Automotive, Polestar 2 ile buluşuyor!

Android Automotive, şimdiye kadar Android sistemlerden daha güçlü ve farklı bir şekilde araçlarda yer alacak. Önceden kullanmış olduğumuz sistemlerin araç ekranına uyarlanmasından başka bir durum yoktu. Yeni teknoloji ise araç üzerinde çalışacak ve çok farklı olacak. Polestar 2; uygulama ve medya ile araç işlevlerine erişim sunan 11 inç dokunmatik bir ekran ile gelecek. Kullanıcılar ekran üzerinden aracın şarj durumunu da görebilecek. Uygulamalar indirilecek ve kilitlere erişim sağlanılabilecek. Buna ek olarak ise araç ile eşleştirilen telefonların araca yakınlaşmasıyla kilitler otomatik bir şekilde açılacak.

Android Automotive, şimdilik geliştiriciler için sunulmakta. Özellikle Spotify deneyimi arttırılması bekleniyor. Önem tşvik eden sistemler ise Android içerisinde koruma alanında barındırılacak. Böylelikle geliştiriciler sistemde kırma yapamayacak.

Polestar 2 ise 2020’de 78 kWh pil ve 408 beygir gücüyle geliyor. Tam şarj ile 440 km mesafe gidebilecek. Aracın fiyatı ise 63 bin dolar ile gelmesi bekleniyor. Ucuz versiyonu ise 55 bin dolar civarında olacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular