WhatsApp Bildirimleri İçinde “Okundu Olarak İşaretle” Özelliği Gelecek!

/ 23 Temmuz 2018 / 638 / yorumsuz
WhatsApp Bildirimleri İçinde “Okundu Olarak İşaretle” Özelliği Gelecek!

WhatsApp Bildirimleri İçinde “Okundu Olarak İşaretle” Özelliği Gelecek!

WhatsApp hesabından gelen mesajları uygulamayı açmadan bildirim penceresinden okuyan kişilerin canını sıkacak yeni bir özellik geliyor. Özellikle de mesajı yollayan kişinin okundu işaretini görmemesi için bildirimden okuyan kişilerin canını sıkacak bu yeni özellikle artık bildirim penceresinden mesajı okursanız dahi karşı taraf mesajın okunduğunu görebilecek.

Beta Sürümü İle Kullanıma Sunuldu

Yeni özellik şu anda sadece Google Play Beta Programı tarafından kullanıma sunulan 2.18.214 sürümünü kullanan kişilerin hesaplarında aktif hale getirildi. Hatırlanacağı üzere WhatsApp daha önce getirdiği bir özellik ile mesajların okunması durumunda bu mesajların yanına mavi tık işareti koyarak mesajı okuduğunuzu karşı tarafın öğrenmesini sağlamıştı. Bu özellik büyük eleştiri alarak kullanım özgürlüğünün sınırlandırıldığı eleştirilerine neden olsa da WhatsApp bu özelliği geliştirmeye devam etmekte kararlı gibi görünüyor.

Bildirim Penceresinden Okursanız Dahi Mavi Tık İşareti Konulacak

Bilindiği üzere WhatsApp hesabınıza gelen mesajları uygulama içine gerek kalmadan bildirim penceresinden de okuyabiliyorsunuz. İşte WhatsApp bu özelliği kullanarak mavi tık işaretine karşı önlem alan kişileri üzecek yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. Beta sürümü ile şu anda denenen bu yeni özelliğin geliştirme çalışmalarının tamamlanmasının aşamasından yayımlanacak olan yeni güncelleme ile tüm kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Ancak yeni özelliğin pek çok kişi tarafından kesinlikle kullanılmayacağı öngörülüyor. Yani özellik pasif konuma alınacak gibi görünüyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular