Windows’ta Now TV nasıl izlenir?

/ 26 Kasım 2018 / 577 / yorumsuz
Windows’ta Now TV nasıl izlenir?

 

Windows’ta Now TV nasıl izlenir?

 

Günümüzde TV’ler , Netflix ve Amazon Prime gibi ciddi bir rakibe sahip, fakat genellikle masaüstünüzde veya dizüstü bilgisayarınızda izlediğinizde rahatsız edici bir dezavantajı var : web tarayıcınızdan video akışı yapmak yerine özel bir uygulama indirmeniz gerekiyor. Windows’ta sizlere Now TV kullanarak izleyebilmenizi sağlıyor.
 

Now TV uygulamasını Windows’ta nasıl yüklerim?

 

Öncelikle, Now TV’yi izlemek istiyorsanız abone olmanız gerekir. Netflix veya Amazon’un aksine, Now TV tüm içeriğini kapsayacak tek bir abonelik sunmuyor; bunun yerine beş seçenekten birine kaydolmanız gerekiyor : Eğlence, Sinema, Çocuk, Spor veya Hayu (reality TV).

Fiyatlar seçenekler arasında değişiyor ama çoğu kez ücretsiz deneme ve Now TV’yi ücretsiz veya ucuza almanın birkaç yolu vardır , böylece test edip hangi seçeneğe karar vereceğiniz hakkında bilgi sahibi olursunuz. Kaydolduktan sonra Now TV’nin çeşitli Android, iPhone ve akıllı TV uygulamalarını veya hatta özel Smart Stick akış cihazlarından birini izleyebilirsiniz fakat işlem Windows için biraz farklıdır.

Now TV, mevcut şovlara ve filmlere göz atmak için web sitesini kullanmanıza rağmen Chrome, Firefox, Edge veya başka bir web tarayıcısı üzerinden video akışı yapmanıza izin vermez. Bunun yerine, PC’nizde ilk kez izlemeyi denediğinizde bir açılır pencere görünür. Daha sonra Player’ın Windows sürümünü indirir veya Windows Mağazası’ndan doğrudan indirebilirsiniz. İşlemin devamında Windows programlarına benzeyen oynatıcıyı gerçekten yüklemeniz gerekir. Dosyayı bulun (Büyük olasılıkla İndirilenler), açın ve hemen yüklemeye başlamalıdır. Devamında yükleyiciyi tıklamanız, her zamanki gibi adımları takip etmeniz ve kullanıma hazır hale gelmesini beklemeniz gerekir.

Artık web tarayıcınıza geri dönmeli ve sekmeyi, her yerde izlemeye çalıştığınız her şeyle açmalısınız, yeni bir pop-up göreceksiniz. Now TV yazılımını yüklediğinizi onaylamak için işaretleyin ve ardından ‘İzlemeye Başla’yı tıklayın. Pencereyi kapattığınızda veya oynatıcıyı indirildiyse doğrudan izlemek istediğiniz bir şeyin sayfasına gidebilirsiniz. Artık TV, oynatıcıyı otomatik olarak algılamalı ve bir sonraki ekrana ulaşmak için ‘Zaten buna sahibim’ seçeneğini tıklamayın.

Bir şey izlemeyi ilk denediğinizde, Now TV Player uygulamasını açmak istediğinizi onaylamak için tarayıcınızdan başka bir pop-up görmelisiniz. Fakat tarayıcınıza ve Windows sürümüne bağlı olarak değişecektir. Bir daha ki sefere bu onay penceresinden kaçınmak istiyorsanız onay kutusunu işaretlediğinizden emin olun.

Son bir pop-up var. Bu kez Windows, Oyuncu açmak istediğinizi çift kontrol ediyor. Yine, yaptığınızı onaylamak için ‘Aç’ı tıklayın ve bunu bir daha görmemelisiniz. Biraz şansla, bu noktada Now TV Player açılacak ve seçtiğiniz TV şovunu veya filmini otomatik olarak başlatacak.

Bu noktada, bir dahaki sefere Now TV’de bir şey izlemek istediğinizde, ilk önce web sitesine gitmeniz gerektiğini belirtmeye değer. Windows için Now TV uygulaması tamamen bir video oynatıcıdır ve kütüphaneye hiç göz atmanıza izin vermez, böylece izlemek istediğiniz her şeyi seçmek için web sitesine göz atmanız gerekir her zaman bu işlem geçerlidir. Oynat’ı tıklayın ve daha sonra Oynatıcı uygulamasını otomatik olarak açmalı ve eğer değilse, indirme pop-up’ı göründüğünde ‘Bunu zaten aldım’ seçeneğini tıklayın.

Son olarak, ne izleyeceğiniz konusunda biraz ilham almak istiyorsanız Now TV’deki en iyi filmlere göz atın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular