Google Asistan geçmişiniz nasıl kontrol edilir?

/ 26 Kasım 2018 / 704 / yorumsuz
Google Asistan geçmişiniz nasıl kontrol edilir?

 

Google Asistan geçmişine nasıl bakılır?

 

Sadece birkaç tıklamayla, verdiğiniz tüm komutları, verilen yanıtları görmek ve duydukları ses kayıtlarını dinlemek için Google Asistanınızın geçmişini incelemek mümkündür. İşte nasıl yapılacağı.

Ana listeye girmenin iki yolu var

 

Google Home uygulamasıyla : Google Home‘u açın ve sağ üstteki üç yatay çizgiyi tıklayın. Açılır listede “Etkinliğim” seçeneğini tıklayın ve yakında Google Asistan’la yaptığınız tüm etkileşimlerin bir listesini göreceksiniz.

Web üzerinden : myactivity.google.com adresine gidin ve tüm Google geçmişinizin bir listesini alırsınız. Arama çubuğunun altındaki artı düğmesini tıklayın ve Google Asistan için filtreyi seçin. Arama düğmesini tıklayın ve sadece Google Asistan etkinliğinizi elde edersiniz.

Kullandığınız yöntem hangisi olursa, artık Google Asistan etkinliğinizin bir listesini göreceksiniz.

Sorgunun ne zaman yapıldığı ve Google uygulamasında bir telefondan veya Google Home cihazından bilgi almak için “ayrıntılar” ı tıklayın.

Asistan, arama sonuçlarıyla ilgili cevap verdiyse, bir cevap veya bir görev yürütmüş ise, bu da listelenmelidir.

Bu bilgilerin bir kısmı, Google Asistan’ın neden sizi rahatsız ettiğini sürekli anlamaya çalıştığınızda faydalı olabilir. Google, bu geçmişin herhangi birini veya tümünü silmenize olanak tanır. Üstelik bunların hiçbirinde saklanmamasını tercih ederseniz, “ayrıntılar” sayfasından bağlantı verilen “etkinlik kontrolleri” aracılığıyla koleksiyonu kapatabilirsiniz. Her madde için seçenek sunulacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.