Dizüstü Bilgisayarı Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım | Eniyiandroid.com
     

Bilgisayarnız Çok Aşırı ısınıyorsa Bunu Yapın

Yazar: Emre Çelik   30 Haziran 2017    144        
 
 
 
 
 
 
Dizüstü Bilgisayarı Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım

Dizüstüler çalışma koşulları açısından bakılınca diğerlerine göre daha duyarlı. Dolayısı ile metal çerçevenin içinde sürekli fan üflediği için birkaç dakikadan sonra ısınabiliyor.

Dikkatlice dizüstü bilgisayarınızın vidalarını açın ve biriken tozu temizleyin. Açma işlemi dizüstünden dizüstüne değişeceğinden, ne tür tornavida kullanmalı, ne sıra ile işlem yapılmalıya dair gerekli bilgileri internetten bulabilirsiniz. Fan biriminde vidalardan tutun, soğutucu blokta ve pervanenin kendisinde sorun olabilir. Fotoğrafta görebileceğiniz gibi, bilgisayara giren toz zamanla sıkışır ve keçe gibi,geçilmez bir engel oluşturur. Bunun sonucunda ana işlemci ve grafik işlemci aşırı ısınır, ardından sistem çöker. 

Isınma sorununa kesin çözüm

Kapağı açın, sıkıştırılmış hava üfleyen bir süpürge ile fişleri ve fanları temizleyin. Gerekirse ana işlemci, grafik işlemci ve soğutma blokları arasındaki termal pedleri çıkartın. Bu pedler ısıyı yalıtmak yerine ısının serbestçe dolaşımını sağlamakta, kalınlıklarından ötürü soğutma bloklarının işlemcilerdeki etkisini engellemekte. Çok ince termal yapıştırıcı sürün. Bu yapıştırıcı yalnızca yüzey oluşturan ince parçalar arasındaki düzensizlikleri dolduracak kadar ince sürülmeli. Dizüstünüzü geri toplayın. Her şeyi doğru yaptıysanız artık ısınma derdi bitti demektir.

 
 
 

Etiket:   Dizüstü Laptop Bilgisayar ısınması

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com